Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

Lister jeg samler etter

Helgehornet - beinstrekkar på heimvegen

Dato:
24.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
4,0km

På vei hjem fra Ålesund. Vi stoppet i Ørsta og Vinjar og jeg kosa oss en stund nede ved båthavna og et flott lekeområde før vi tok en luftetur opp til Helgehornet. Piskende regn og mye vind på toppen :-)

Kart    

Giske: Storhornet og Lesten, flott tur fra Gjuv

Dato:
23.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
6,5km

Liten helgetur sammen med Vinjar i bobilen. Vi ankom Giske og Godøya ganske seint fredag kveld. Vi hadde kjørt i et skikkelig grisevær, men var superheldige med å kunne nyte måneskinnet da vi parkerte bobilen ved småbåthavna hvor vi ikke overraskende var eneste bilen for natta :-) Kjørte opp og parkerte på Gjuv dagen etterpå og var klar for denne, ikke altfor lange turen, men allikevel en tur jeg har gledet meg til å ta i lang tid. Det er noe flott med disse kyst og øytoopen. Vi var ganske så heldige med været også. Nokså kjølig drag i lufta, men foruten en lett 5 minutters regnbyge i starten, var det opphold, gløtt av sol og ikke altfor mye vind. Vinjar syntes at dette var en superflott tur, selv om vi hadde et par motivasjonsøkter underveis, noe som mest trolig skyldtes at >>>

Kart    

Branden i griseværet

Dato:
22.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
9,5km

Nokså grisesurt i dag, men det er rart hvor mye mer lystbetont det kan være å komme over regnbeltet og opp i snøværet og hvite omgivelser. Det er kjekt med disse kontrastene fra våte og grønne marker til gode mengder nysnø og vinterlig forhold i høyden :-) Etter at Vinjar kom hjem fra skolen, ble det kjøretur nordover til Godøya, Giske. Grisevør hele veien, men ved ankomst Godøya, skrin fullmånen frem og det ble helt magisk!!!

Kart    

Branden

Dato:
17.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
9,5km

Fin formiddagstur

Kart    

Lotsbergnibba med vinterlig drakt

Dato:
16.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,4km

Kart    

Åsefjellnykjen i horisontalt snødrev

Dato:
15.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
3,0km

Fin og artig liten tur i tidvis surt vær. De små koste seg og spesielt nedover igjen, hvor de akte det meste på rumpa på glatt underlag-

Kart    

Branden

Dato:
15.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
9,5km

Morgentur til Branden

Kart    

Regnfullt og vått til Naustdalskamben

Dato:
14.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
6,5km

Det var meget vått i dag. Vi hev oss med da vi fikk melding om at Tom og de to eldste samt svigerfar på 82! skulle på Naustdalskamben. De var litt tidligere ute enn oss, så vi gikk i radig tempo oppover for å nå dem igjen. Vi klarte det også, og fikk dermed gleden av å gå i samlet tropp opp til dagsturhytta på Naustdalskamben. Det er innmari greit å ha et slikt krypinn, når været er slik det var i dag. Her fikk vi en deilig pause før vi returnerte. Kjempeflott luftetur tross mye regn. Alle var superfornøyde, og jeg var utrolig imponert over Lars, Tom sin svigerfar som var med på turen. Ikke alle 82 åringer som hadde gjort dette!

Kart    

Litt mer hustrig vær - Lotsbergnibba

Dato:
11.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
5,2km

Kart    

Branden

Dato:
10.10.2021
Turtype:
Fjelltur
Distanse:
9,5km

Kart