Archiv - Nach Datum
Archiv - Nach Aktivität
- Andere Tour (4)
-
Andere Wintertour (224)
- Schneeschuhtour (216)
-
Fahrradtour (66)
- Fahrradtour Gelände (10)
- Fahrradtour Straße (12)
- Fahrradtour gemischt (27)
-
Fußtour (3540)
- Bergtour (2142)
- Hochtour (7)
- Jogging (690)
- Spaziergang (1)
- Wanderung (318)
-
Klettern (2)
- Alpinklettern (1)
-
Skitour (653)
- Langlauf (98)
- Randonnée/Telemark (286)
- Tourenskilauf (269)
-
Training (3)
- Indoorcycling (1)
- Laufband (2)
Peakbookfreunde

Lieblingstouren
Lieblingsgipfel
Lotsbergnibba og Lotsbergstøylen med ivrige små
- Datum:
- 13.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 5,3km
En flott tur med Carla, Sam, Lisa og Vinjar. Vi holdt oss stort sett tørre fra bygene, og fikk oss en kjekk stund på toppen i le for vinden nedfor varden.
Etterpå ble det en kjekk, men hektisk stund inne i selet vårt. Vi fyrte i ovnen og fikk varmet våte og kalde tær etter turen.
Lotsbernibba
- Datum:
- 12.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 7,7km
Etter en fin tur til Indre Skårhaugsætra sammen med Vinjar og kjekk leikeøkt hos Tom og familien etterpå, tok Vinjar seg en besøkstur ned til Besta, mens jeg tok en kjapp tur på Lotsbergnibba. Skyndte meg ned igjen og da jeg var nede ved huset, merket jeg at jeg hadde glemt mobilen ved selet vårt da jeg la jakka ned i sekken på returen... ! Foreslo til Vinjar at han kunne være med opp med bilen for å hente den, det ville han ikke. Tror han koste seg med Besta som hadde besøk av sin søster og niese. Jeg løp derfor opp igjen, og fikk meg en strafferunde i regnet. Helt ok, var søkkvåt fra før :-) Mobilen lå der og ventet på vedstabelen under utspringet ved selet, og jeg kunne returnere igjen.
Rundtur Lotsbergdalen
- Datum:
- 11.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 13,5km
FIn runde i klamt og etter hvert vått og vindfullt i høyden. Helt fint å gå i shorts helt til jeg kom til Svartegga. Da tok jeg på meg noe skifteklær. SKodde og lite sikt etter Bustenakken. Skydekket lettet noe etterhvert som jeg kom ned mot Kinna igjen, kunne lette litt på antrekket igjen :-)
EN fin trimrunde, etterpå ble det tid til litt husrydding, før jeg satte meg i frisørstolen i et par-tre timer. Greit å få unnagjort når det ikke er det beste været!
Lotsbergnibbene og Bustenakkjen før jobb
- Datum:
- 09.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 9,0km
Fin luftetur på morgenkvisten. Avspaserte noen timer pga kveldsjobbing med vaksinasjon. Deilig før noen kanskje våtere dager i vente.
Gloppen:Eggene og Britelia i skodda
- Datum:
- 06.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 14,0km
Etter en fin kysthelg i Florø, skulle jeg ta en tur på vei hjemover. Det var meldt sol og fint fra formiddagen, men skoddelagene lå tjukt og det ble mye gråere enn jeg hadde håpet på. Valget falt derfor på Eggene, siden terrenget ikke er særlig utfordrende.
Ved starten på Solheim, står et skilt ved hovedveien. Dette er helt gjemt nakom buskas og greiner. Tydelig ikke et veldig populært utfartsområde. Grusvei oppover mot Solheimsstøylen. Siste delen av veien er ikke farbar for vanlige biler.
Været ble gråere og tettere jo høyere jeg kom, småyr i lufta, men mildt. Måtte sjekke sporet mitt veldig ofte underveis og det tar fort litt mer tid enn om det er sikt. Så ingenting mot toppunktet på Eggene, men plutselig virket det til å lette litt. Jeg satte derfor kursen videre mot >>>
Øyhopping Flora: Store Timberøya
- Datum:
- 05.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 1,5km
Vi la til båten i et trangt sund på sørsida. Vi manglet lang fortøyningstau, men Ove mestret det flott på alternativt vis..!
Vi klarte å finne noen dyretråkk innimellom, men det ble endel bushing på vei oppover. Kort og grei sak, og overkommelig for store og små :-)
Øyhopping Flora: Ålvora
- Datum:
- 05.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 1,2km
Etter Store Terøya fortsatte vi turen gjennom Brandsøysundet og satte kursen mot Ålvora. Jeg har vært her før, men da padlet jeg og ei venninne fra Florø. I dag måtte vi finne en grei fortøyningsplass for en bot. Gikk veldig greit ved Holmen. Herfra litt bussing før vi fant en veldig fin oppgang mot toppunktet med kjekke klyveberg underveis. Etterpå satte vi kursen mot Timberøya.
Øyhopping Flora: Store Terøya
- Datum:
- 05.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 1,5km
Vi leide en båt med påhengsmotor fra Krokane Camping og tok turen gjennom kanalen ved Gaddevågen og ut mot Store Terøya. Her la vi til på en gammal brygge på sørenden. Herfra fulgte vi et skar oppover mot toppområdet. Her fant vi noen dyretråkk og meget enkelt og greit å gå!
Lotsbergnibbene
- Datum:
- 02.06.2021
- Tourcharakter:
- Bergtour
- Entfernung:
- 6,5km