Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (66)
- Bike trip - mixed (27)
- Bike trip - off-road (10)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (2)
- Alpine climbing (1)
- Other trip (4)
-
Other winter trip (224)
- Snowshoe trip (216)
-
Ski trip (653)
- Backcountry skiing (269)
- Cross-country skiing (98)
- Randonnée/Telemark (286)
-
Trip by foot (3573)
- Alpine trip (7)
- Hike (322)
- Hillwalk (2164)
- Jogging (693)
- Walk (1)
-
Workout (3)
- Indoor cycling (1)
- Treadmill (2)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Rauma: Kongen, Dronninga og Bispen
- Date:
- 01.09.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 13.5km
Nydelig flott tur og i strålende vær sammen med Jan Petter. Denne turen har jeg hatt veldig lyst skulle klaffe slik at han kunne være med. I dag ble det en skikkelig innertier, bedre septembervær kan det nesten ikke bli!
Dette var siste toppen av alle de som inngår i fjelldronningtittelen, selv om det har liten betydning egentlig :-)
Vestnes: Helsetnakken
- Date:
- 30.08.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 5.2km
Flott avslutning på dagen med en særs flott tur på god sti. Dette er en superfin liten tur om en vil ha seg en beinstrekker og flott løpeterreng. Den er merket fra starten, som en stikkuttur.
Rauma: Storhaugen og Skåla
- Date:
- 30.08.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 11.0km
Planene for dagen måtte utgå, da morgenen var særs våte og meldingene for dagen nokså dårlige. Jeg hadde planer om Trolltinden og kanskje også Svartevasstinden fra Reistaddalen. Jeg hadde først kjørt opp dit, men fryktet at det skulle bli en våt og sur tur, så snudde om på planene og gikk for en kort og grei tur oppom et par grønne nåler i stedet.
Parkerte ved Vikåsen og fulgte merka rute via setervegen opp til Skålesætra og derfra flott sti videre. nydelig, flott terreng, og overraskende lite bløtt tross regnværet som var på formiddagen. Været lettet etter hvert og det ble jo rett så bra! Nesten litt irriterende, når jeg kunne se rett bort mot Blåtinden og Trolltinden fra turen. Flott utsikt fra disse to toppene. Bygene kom rullende igjen ved avslutningen, og det var >>>
vestnes/Rauma:Flott runde rundt Sessdalen
- Date:
- 29.08.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 19.5km
Ørsta/Volda: Melshornet
- Date:
- 25.08.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 6.5km
Kjekk tur etter besøk hos gode venner i Ørsta. Det ble mye bedre vær enn forventet. Litt surt underveis bygene, men ellers flott :-)
Volda: Kyrshovudet og Sandhornet
- Date:
- 19.08.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 10.0km
Det ble en retur til Folkestad for å leite etter vinjars fiakecaps :-) Jeg hadde klart å miste den på returen fra Kyrshovudet dagen før, og her fulgte vi ikke noen sti. Regnet med det var dødfødt å regne med å finne den, men ville gi det et forsøk. Natta og morgenen hadde bydd på mye regn og vind.
Jeg fant den ikke på vei oppover, men fortsatte mot Sandhornet når jeg først hadde tatt turen hit !
Mye vind i høgda og tidvis lette byger, men helt ok turvær tross alt. Jeg hadde ikke trua på at capsen dukket opp, men jaggu gikk jeg meg rett på den til slutt, hvilken griseflaks :-)
Stryn: Klovane på en sommervarm dag :-)
- Date:
- 12.08.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 6.0km
Rundt Lotsbergdalen
- Date:
- 11.08.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 10.6km
Flott tur med Vinjar. Det var årets bygde fjelltur som skulle gå til Gjørvevatnet. Vi tenkte vi ville ta turen via Svartegga først. Det var opphold og fint helt til vi nærmet oss Svartegga, da kom skodda og tett yr. Vi droppet Gjørvevatnet, da vi hadde fått beskjed om få oppmøtte, og de andre var kalde og våte og ville returnere. Det var helt ok for oss, som fortsatte ut til Lotsbergnibba og ned til selet vårt. Der hadde Ove fyrt i, og vi koste oss med hjemmelaget himmelsk sjokoladekake , og fikk besøk etterhvert av Solgunn og Arve.
Jeg tok turen til fots ned fra støylen, og fikk med meg en god porsjon kantarell på veien. Hivens flott søndag :-)