Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (66)
- Bike trip - mixed (27)
- Bike trip - off-road (10)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (2)
- Alpine climbing (1)
- Other trip (4)
-
Other winter trip (224)
- Snowshoe trip (216)
-
Ski trip (653)
- Backcountry skiing (269)
- Cross-country skiing (98)
- Randonnée/Telemark (286)
-
Trip by foot (3488)
- Alpine trip (7)
- Hike (317)
- Hillwalk (2098)
- Jogging (684)
- Walk (1)
-
Workout (3)
- Indoor cycling (1)
- Treadmill (2)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Rusletur
- Date:
- 24.03.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 6.2km
Rusletur som ble litt lengre enn først tenkt :-)
Skulle opp til støylen, og tenkte jeg skulle sjekke ut snøen videre et lite stykke etter at vinden hadde jobbet litt i dag og temperaturen var lavere enn dagen i forveien. Endte opp på Lotsbergnibba, til fots i lave fjellsko hele veien. Fikk helt fint, men litt djupere gjennomtråkk i det bratteste partiet. Kjekt å vite ,:-)
Tortenholvarden, nesten i blesten
- Date:
- 21.03.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 9.5km
Luftetur etter kortvakt på jobb. Småregn ved start og etterhvert snødrev og mye vind i høgda. Var på slutten omtrent ikke sikt og vinden var skikkelig stri. Valgte derfor å snu, omtrent 100 meter fra Tortenholvarden da jeg fryktet at sikten ville bli verre. Brukte trugene opp ryggen etter Fossane pga hardt og isete underlag og det var litt risiko uten brodder. Ellers hardt og fint å ferdes med lave terrengsko.
Vågsøy: Veten og Brurahornet
- Date:
- 17.03.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 8.5km
Mye og kjølig vind i dag, men vi beit oss fast oppover mot Veten, og gikk et godt stykke videre mot Brurahornet, før vi fant et parti med le for vinden, slik at vi kunne innta lunsjen :-) Alle var storveis fornøyd med turen og turmålet. Avsluttet med en god porsjon og brus i bobilen før vi satte kursen hjemover igjen.
Høgehaugen, Vågsøy(Kinn)
- Date:
- 16.03.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 1.8km
Kortreist bobiltur med to fine små. Vi stoppet like før Måløybrua og fikk oss en liten beinstrekk opp til Høgehaugen. Liten snarvisitt ut til Kannesteinen, hvor jeg tidligere ikke har vært, endelig !!
Overnatting som eneste gjest på campingen i flotte Refvika :-)
Ulstein: Garnestua med den flotteste turgjengen
- Date:
- 02.03.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 5.7km
Stad: Revjehornet
- Date:
- 18.02.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 3.1km
Flott tur opp til Revjehornet sammen med Vinjar, før vi avsluttet helga med en en noen runder bowling i Måløy :-)
Vanylven: Kraksethornet og Nystøylhornet
- Date:
- 17.02.2024
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 6.0km
Fremragende flott dag og spennende tur sammen med Vinjar. Hakalletrappa er foreløpig ferdig opp til ca 160 moh. Sherpaene kommer visstnok tilbake for å jobbe seg viderede oppover i mai måned.
Fra toppen av trappa fant vi et vagt tråkk et lite stykke oppover fjellsiden. Resten av ruta opp mot Kraksethornet ble derfor off track. Fra Kraksethornet og bak mot Nystøylhornet lå det endel snø og det med en god del gjennomslagsskare. Vinjar var superpositiv og holdt humøret oppe hele veien, skikkelig imponerende! Vi hadde et lite håp om spor på toppen med igjen mot sandvikdalen, men det var ikke antydning engang... Vi valgte derfor samme rute ned igjen. Da kunne vi tross alt følge sporet vårt, og selv om det var enkelte ganske så bratte kneiker, tok vi oss god tid og det gikk strålende >>>