Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Vik: Kvitenjuk og Kongshaug

Date:
26.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
17.5km

Jeg valgte å parkere ved kyrkja for å få en lenger tur. Jeg hadde lest at det var mulig å kjøre til Høgretjørni, men jeg ante ikke hvordan denne vegen ville bli å kjøre med bobilen. Denne viste seg å være i grei befatning, men turen var egentlig grei å gå til fots.Litt asfalt i starten, men etterhvert grusvei og mange stipartier, som ser ut til å være mye nyttet til sykling. Været var skiftende, og jeg fikk en liten regnskur på toppen av Kvitenjuk, men ellers var det overraskende bra, med stort sett opphold. Fikk plukket med meg endel blåbær også på returen, og så masse moltekart undervegs:-) Valgte etter endt tur å kjøre opp mot Høgretjørni for å stå der over natta. 80,- bompenger og bra parkering ved veis ende om en vik korte ned etappen.

Map    

Vik: Høgalii

Date:
26.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
4.5km

Dette må kanskje være den letteste 100 pf å plukke på Vikafjellet. Kan sikkert kjøre frem til dem ing, men satt igjen bobilen lengre oppe i krysset mot kraftverket. Grei start på en grå dag, men bedre vær enn forventa.

Map    

Voss: Hangurtoppen

Date:
25.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
6.1km

Map    

Voss: Åsknappen

Date:
25.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.6km

Litt asfalt, litt traktorvei og et mer enn nok stykke med bushing

Map    

Aurland/Voss: Øvsthusnipa og Vest for Stangahøgdi

Date:
24.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
16.0km

Dette ble en våt og tidvis konsentrasjonskrevende tur. Lite sikt og jamt småregn undervegs omtrent hele turen. Fulgte beskrivelsen til RuneL stort sett etter punkt og prikke. Utfordringen ble utrolig lite sikt, og ganske kupert, steinete og krevende terreng når en kun kan navigere etter gps. Telefonen og appen ble håpløs pga våte fingre, derfor sjeleglad for at jeg hadde med også gps. Jeg kunne gitt meg etter første toppen, men antok at veien tilbake samme veg, egentlig ville blitt ennå mer knotete. Det ble allikevel en fin rundtur, og når jeg etterhvert kom ned i dalen og inn på stien som fører til Grindaflethytta, fikk jeg sikten tilbake, kunne jeg nyte omgivelsene rundt meg, fasinerende område!

Map     2 comments

Aurland: Overgang fra Undredal til Åsen og Stigen Gard

Date:
23.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
17.5km

Utrolig flott og spektakulær overgangstur fra Undredal til Stigen og videre opp til Åsen. Stien opp til høgste punktet på stien, ca 1000 mot er veldig bra. Videre ned mot Stigen er råsa forsåvidt synlig,men nok ikke veldig mye tråkket, og det er tidvis tett vegetasjon enkelte plasser, noe som tyder på lite dyr på beite i området. Traff en liten nærgående flokk med geiter, det var det meste, før jeg såg noen få sauer nede ved Stigen. Planen var på gå tilbake samme vei, og det hadde gått greit, men underveis turen da jeg såg hvor mye brennesle og buskas det var denne etappen ned mot Stigen, tok jeg en telefon til Visit Undredal. Der var en hyggelig fyr som formidlet kontakt med mulig båtskyss tilbake. Imens jeg ventet på tilbakemelding om det ordnet seg med båtskyss, tok >>>

Map    

Aurland: Stiganosi og Storebreen

Date:
22.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
25.0km

image:ligroenb_20260722_6a61346bd4a37.jpg|large|framed|center]]

Map    

Aurland: Flott luftetur opp til Hovdungo

Date:
21.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
6.6km

Map    

Aurland: Vatnahalsane - Flåm

Date:
21.07.2026
Characteristic:
Bike trip - mixed
Distance:
24.5km

Map    

Aurland: Prest

Date:
20.07.2026
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
6.2km

Map