Archiv - Nach Datum

Archiv - Nach Aktivität

Gesammelte Listen

En tur 2 kommunetopper

Datum:
15.10.2007

Tur foretatt: Oktober 2007. Andre på toppen: Inger Lise og Anneli. Vi kom rv.464 til Dragedal og videre mot Åpta. Kjørte 9 km forbi Rovedalsvatnet til avkjøring på høyre side. Låst bom og garasje her. Gikk opp til masten og videre etter ruta til JoSo bort til disse to punktene til KALDÅSNIPA 504 i Lyngdal og KALDÅSNIPA VESTSKRÅNING 487 i Farsund. Vi la på en stein på punktene, som de før oss har gjort. Nå kommer regnet....! Otto brøt nesten sammen på toppen da minnebrikken i fotoapparatet ikke virket, men med mobil ordnet det seg. Tid 1time 15 min t/r.

Karte    

Flott kommunedeling på toppen

Datum:
15.10.2007
Karte    

Iveland

Datum:
14.10.2007
Karte    

Fikk låne kart.

Datum:
14.10.2007

Fikk låne kart... (Skrevet av Inger Lise 14.10.2007) Tur foretatt: Oktober 2007. Andre på toppen:Otto Kom fra rv 404, tok av til høyre mot Langemyr og kjørte 8,5 km til Hørte. Snakket med bonde Salve Hørte som lånte oss kart og gav oss lov til å passere to bommer. TAKK. Kjørte 2,9 km og parkerte ved bukta til venstre i veiskillet. Gikk etter traktorvei inn til et stort hogstfelt. I enden av dette fulgte vi sti opp til høyre i skaret. Gikk på høyre side av Gangvasstjern og bratt opp til høyeste punkt. Svaberg og steiner på toppen. Tid 1 t 30 min t/r.

Karte    

Hyggelig 90 åring forklarte veien.

Datum:
14.10.2007
Karte    

Enkel topp.

Datum:
14.10.2007
Karte    

Rundens kjappeste

Datum:
14.10.2007
Karte    

Syv søstre.

Datum:
13.10.2007

En flott utsikt over syv søstre.. (Skrevet av Inger Lise 13.07.2007) Tur foretatt: Juli 2007. Andre på toppen: Otto Kjørte fra Sandnessjøen og sørover. Tok av til venstre skiltet Syv søstre. Parkerte ved kraftverket. Fulgte meget godt merket sti.Her er det mye stein og kupert oppover. Litt klyving den siste biten. Liten varde med postkasse og bok. 6,7 km en vei. Traff en kar som har vært her 64 ganger i år, slå den.... Han fortalte at rekorden over alle syv søstre er 3timer og 50 min. Utrolig og satt av en trønder. Konkuransen måtte de slutte med pga av alle skadene. Tid 4 timer t/r. Flott vær. Otto var med.

Karte    

Sørlandstur.

Datum:
13.10.2007

Sørlandstur.. (Skrevet av Inger Lise 14.10.2007) Tur foretatt: Oktober 2007. Andre på toppen: Otto Tok av på e 18 , mot Vegårdshei på rv 416. Passerte skilting Vierli og kjørte fra her 1,4 km. Tok av til høyre rett før Ekksjøvannet. Kjørte 500 m til en veideling med bom. Parkerte her og gikk ca 350 m forbi en liten bekk på høyre side. Så kommer en traktorvei opp til høyre hvor vi har satt opp noen steiner som merke. Fulgte denne veien som etterhvert blir en dårlig sti, men det er lett å finne høyeste punkt . Triggpunkt og noen steiner. Tid 30 min t/r. Otto var med.

Karte    

Sva-fjellet

Datum:
13.10.2007
Karte