Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Langs Stilleelva

Date:
16.09.2006

Vi tok av rv.63 litt nedenfor Hotell Utsikten og parkerte på campingplassen. Fulgte først traktorveien mot Vesteråsdalen og deretter god sti til Grindalsetra 820 moh. Fortsatte innover Grindalen på nordsiden av Stillelva. Fulgte sauetråkk som av og til forsvant. I enden av dalen bratt opp Grindalskupa, fremdeles på venstre side av bekken. Ved Kupevannet fortsatte vi i steinur over GRINDDALSNIBBA 1636 og til BLÅFJELLET 1775. Breen som er inntegnet på kartet er nedsmeltet! Fra varden på toppen utsikt mot Såthornet. Mange fastboende tror at Såthornet er høyest. Gps og kartverket bekreftet noe annet. Samme rute tilbake. Shorts og varmt vær. Med på turen Inger Lise. Lengde ca 18km - Tid 6timer 30min t/r.

Map    

15 sep. 24 varmegr. på Stryn.

Date:
15.09.2006

15 september 24 varmegrader på Stryn (Skrevet av Inger Lise 15.09.2006) GLITREEGGA. Eid. Sogn og Fjordane Kjørte fra Stryn 2 km vestover på rv. 15. Tok av mot Hennebygda på rv 613 til Randabygda 22 km. Videre mot Åland, så andre gårdsvei til høyre på bomvei. Veien ender på Randastøyen med et skilt som har veltet. Vi gikk opp til seter nr to, gjennom ei grind og kom rett på god sti. Gikk til venstre mot skaret og fikk den store varden foran oss på høyre side. Fulgte små varder opp til toppen.. Ps. i morgen blir det Råna i Sykkylven. 2 timer 30 min t/r.

Map    

Høyeste øytopp i Sør-Norge

Date:
12.09.2006

Vi kom fra Kristiansund på rv.680 og tok av litt før Norheim. Fortsatte til Fjelnesdalen på sør-øst siden av øya. Litt dårlig vei på slutten. Fulgte dårlig merket sti, men fikk grei beskrivelse av mannen på småbruket dvs nå kun feriested. Gikk bratt opp i tett småskog, her skulle det vært ryddet og merket. Over skogbåndet kan det være greit å se hvor stien kommer opp før retur. Vi fortsatte opp på vestsiden til den imponerende varden på toppen av STABBEN 908. Glimrende utsikt over Nord Møre. Ps Stor hjortestamme og mye FLÅTT på denne øya. Dette merket vi godt da vi plukket av oss ca 30 stk.! Stabben er Sør-Norges høyeste øytopp. Med på turen Inger Lise. Tid 3timer 30min t/r.

Map    

Gjennom myr og kratt..

Date:
06.09.2006
Map    

Vestfold rundt

Date:
03.09.2006
Map    

Gammelt branntårn

Date:
03.09.2006
Map    

Vestfold rundt

Date:
03.09.2006
Map    

Presteseteråsen Øst og Vest

Date:
03.09.2006
Map    

Vestfold rundt

Date:
03.09.2006
Map    

Vestfold rundt

Date:
03.09.2006
Map