Arkiv - dato

Arkiv - aktivitet

"Peakbookvenner"

Så langt har jeg ingen "Peakbook-kontakter".

Lister jeg samler etter

Tredjefjellet

Dato:
31.07.2010
Kart    

Hanglefjellet

Dato:
26.07.2010
Kart    

Gáranasčohkka

Dato:
24.07.2010

Tur 24.07.2010. Fra Kirkenes kjørte vi E6 mot Varangerbotn, og tok av til Bugøynes. Etter en god middag i Bugøynes (kongekrabbe var dessverre utsolgt) kjørte vi tilbake til Maribukt og starta ved betongbrua. Mye vann i Marejohka gjorde at vi valgte østsida oppover og kom på stien mot Marivatnet lenger oppe. (Godt valg for elva var ikke mulig å krysse) Etter Marivatnet tok vi over på vestsida av vassdraget, men det ble en del opp og ned før vi var oppe. På toppen 2 trig.p. og noe varde. Retta opp varden og la på nye steiner. Vi var oppe kl. 22.00 , og sola hadde vi mot oss på nedturen. Verre enn motlyset var myggen, men nyinnkjøpte mygghatter gjorde at vi vant den kampen. Tilbake til bilen kl. 00.30 neste dag - altså brukte vi 5 timer t/r. Torgeir var med..

Kart    

Gumøyknuten

Dato:
07.07.2010
Kart    

Langøybratten

Dato:
07.07.2010
Kart    

Blekketjernshøgda

Dato:
20.06.2010
Kart    

Bislingflaka

Dato:
19.06.2010
Kart    

Granberget

Dato:
30.05.2010

På helgetur sammen med Torgeir.

Kart    

Prekestolen (Gjerdrum) sti fra nord

Dato:
30.05.2010

Søndag 30.mai krysset vi E6 ved Hellerudsletta og kjørte i retning Nittedal. Vi tok av fra hovedveien, passerte Nittedal kirke og kom snart fram til bomveien som går oppover den bratte lia mot turmålet. Rett før bommen gikk det greit å parkere bobilen. Til fots passerte vi mange hytter og adkomstveier til flere hytter, før vi etter ca 3/4 time sto ved en brun hytte som så ut til å ligge på det høyeste punktet. Kommunegrensa til Gjerdrum går i søkket nedenfor der vi sto, så vi tok oss ned lia, krysset grensa og gikk opp den forholdsvis bratte lia til Prekestolen. Torgeir var med.

Kart    

Sommerfjøstoppen

Dato:
01.05.2010

Tur foretatt: Mai 2010. Etter å ha vært på Granberget i Sør-Odal, kjørte vi mot Bjørkelangen. Vi tok av rv 171 inn mot sentrum av Bjørkelangen og etter å ha passert Bjørkelangen Hotel fulgte vi skiltingen mot Søre Mangen. Etter noen kilometer så vi en grusvei med bom som tok av opp til venstre. Vi parkerte her og gikk bomveien oppover til den endte ved et bygg/mast. Her fulgte vi traktorsporet på venstre side videre i en bue - litt på avstand fra masta - helt fram til trigpunktet. Torgeir var med på nok én annengangsbestigning.

Kart