Archivo - fecha

Listas obtenidas

Sundstua

Fecha:
24.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo de montaña
Distancia:
4.8km

Selv meteorologene syntes vi vestlendinger fortjente en finværsdag nå. I dag ble det utelunsj på jobb og en flott tur om kvelden.

Mapa    

Sigdestadnakken

Fecha:
23.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo de montaña
Distancia:
8.0km

Mye regn igjen fra ettermiddagen av, men regntøyet holdt stand halve turen i det minste før det begynte å trekke gjennom pga. vannmengden. Nydelige farger trass gråe omgivelser og faktisk helt vindstille.

Mapa    

Åsefjellnyken

Fecha:
22.09.2026
Distancia:
4.4km

Det ble satt nedbørsrekorder overalt i indre Nordfjord i helga, men i dag var det en helt annen verden. Indian summer og nydelig ettermiddag. Fant ingen sti over flata, bare lettgått myr. Traff ei lokal dame med hund på parkeringen etter turen og hadde en lang prat med henne. Hun så etter tre manglende sauer, og etter at jeg kunne fortelle hvor sauene IKKE befinner seg utvekslet vi telefonnumre for framtidige observasjoner, og jeg fikk tittelen saueobservatør i tillegg til sykepleier :-)

Mapa    

Hjelmelandsvarden

Fecha:
21.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo de montaña
Distancia:
5.8km

Veldig vått terreng i dag, men endelig en fin dag igjen :-) Det vekslet mellom litt regn, tåke og noen ørsmå solgløtt. Jeg pakket vekk kartet i en regnbyge før Hjelmelandsvarden, dro opp hetta og fikk en liten ekstra sving fordi jeg ikke fulgte helt med.

Mapa    

Åsefjellnyken

Fecha:
20.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo de montaña
Distancia:
3.0km

I dag var det rett og slett et forrykende vær, og jeg valgte å prøve meg på en kort topptur etter jobb. Regnvannet strømmet nedover klærne etter bare et par titalls meter, og det regnet intenst. Over ryggen kom i tillegg vinden kraftig fra nordvest, og jeg tror faktisk dette er en av de verste værmessige turene jeg noen gang har hatt. Framdriften var så som så, jeg blåste ut av stien, kjempet meg tilbake og prøvde å holde meg på beina både i vinden og gjørma. Fikk et lite pusterom nesten i lé oppunder toppen. Returen ble enda verre, og jeg ramlet flere ganger. Hadde kledd meg godt, men tross 8 plussgrader forfrøs jeg stortærne.

Mapa    

Naustdalskammen

Fecha:
19.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo
Distancia:
5.7km

Veldig mye regn i dag som for det meste kom i styrtbyger, og da var det tidvis nesten oppholdsvær imellom i noen minutter om gangen.

Mapa    

Høgehaugen

Fecha:
18.09.2026
Distancia:
2.1km

En liten forsmak på helgas gule og oransje farevarsler. Vinden rev meg nesten over ende et par utsatte steder.

Mapa    

Lundavarden

Fecha:
17.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo de montaña
Distancia:
8.4km

Utrolig flott i ettermiddag/kveld. Våt og gjørmete sti, riktignok, men godt vær og spennende skyforandringer med noen bittesmå solgløtt. Kun noen få dråper regn og litt vind i høyden.

Mapa    

Naustdalskammen

Fecha:
16.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo
Distancia:
5.8km

Det sluttet å regne da jeg begynte turen etter mye regn nok en dag. I stedet kom tåka, og det ble dessverre ingen utsikt i dag. Veldig gjørmete og vått i stien.

Mapa    

Flona

Fecha:
15.09.2026
Tipo de excursión:
Senderismo
Distancia:
3.6km

Masse masse regn siden i går kveld, og det var sjeldent vått i dag og flom i alle vassdrag og steder der det vanligvis ikke er vann. Men rene sommerværet og selv fossende vann hadde behagelig temperatur.

Mapa