Archivo - fecha

Archivo - actividad

Listas obtenidas

Syltraversen med arvingene

Fecha:
20.07.2026
Duración:
8:54h
Distancia:
17.2km

Sylkvasst i grenseland Årets sommereventyr var lagt til Sylan, og vi hadde satt av en dag til Syltraversen. Stort for en gammel stut å kunne få lov å gjøre en sånn tur sammen med avkommet. Vi gjorde traversen som en rundtur med utgangspunkt i Sylarna Fjällstation på svensk side. Vi gikk i retning Ekorrdörren men dreide opp på sydøstryggen på Tempelet så fort vi kom klar av noen bratte snøfelt som lå der. Veldig fin rygg opp her og den smalner og reiser seg siste stykket mot toppen. Artig klyving. Stort sett enkelt, men spesielt ett kompakt sva kan sikkert være litt ekkelt dersom det er vått. Jeg hadde gutta mine i tau opp her. Med unntak av noen korte luftige passasjer rett før den norske Storsola så er ruta stort sett spasertur frem til man er i gang på selve Storsylen. Den >>>

Mapa    

Slingsbys Topp

Fecha:
14.07.2026
Duración:
9:33h
Distancia:
5.3km

Fin rangletur til Ytstenestinden sammen med Bjørnar. Tok oss tid til sikring på utsatte punkter. Cruxet var likevel drepende varme og horder av flått.

Mapa    

Lidaveten

Fecha:
12.07.2026
Duración:
0:58h
Distancia:
3.6km

Mapa    

Helgehornet

Fecha:
12.07.2026
Duración:
0:51h
Distancia:
4.1km

Mapa    

Saurdalsnibba og Bolten

Fecha:
10.07.2026
Duración:
4:04h
Distancia:
10.0km

Mapa    

Blåskjerdingen

Fecha:
07.07.2026

Mapa    

Nihusen

Fecha:
03.07.2026
Mapa    

Tolleknivsegga og Kallskaregga

Fecha:
27.06.2026
Duración:
4:48h
Distancia:
15.0km

Sammen med Oddis

Mapa    

Nihusen

Fecha:
26.06.2026
Mapa    

Rundtur fra Navestøylen

Fecha:
20.06.2026
Duración:
3:22h
Distancia:
12.5km

Deilig kveldstur etter å ha sittet inne på hytta i syndefloden tidligere på dagen. Veldig løpbart terreng langs fylkesgrensa, men jeg holdt meg stort sett til gangfart for å spare kneet. ...eller la oss være ærlig; Mest av alt som en konsekvens av begredelig kondis.

Mapa