Archive - Date
Archive - Activity
-
Other trip (1)
- Fishing (1)
- Ski trip (5)
- Trip by foot (32)
Peakbook-Friends
Collected lists
Tur
- Date:
- 17.08.2025
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 5.2km
Nå har jeg gjort noe jeg sjelden gjør, gått tur i Tynset området. Årsaken er vel i at jeg ikke trives noe særlig i Tynset. Men som det heter: "I nødens stund spiser fanden fluer"
Tur
- Date:
- 12.08.2025
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 5.4km
En liten tur for å se om det var noe Bringebær. Men bare små og tørr bær. Plukket også noen multer. Derimot ser det ut til at det blir mye tyttebær om en måneds tid
Tl på topp nr 4
- Date:
- 07.08.2025
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 2.7km
Alene tur fra Borkhussætra til Setalberget,1370 moh. Sterk vind på toppen. Dårlig GPS dekning så kartet ser litt rart ut på deler av turen, dette gir derfor feil på lenge, høydemeter og turtid. Virkelig lengde på turen er 2,2 km, 364 høydemeter og 2 time 10 min. Langt å kjøre hit bare for å gå en to timers tur, hele 16 mil tur-retur.
Tronfjell
- Date:
- 04.08.2025
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 12.8km
Fulgte Tronfjellveien inn på Flattron. Hadde tenkt å gå opp til toppen men tåka lå tykk. Gikk derfor til Baralds grav, her var det også til og fra med sterk vind, tåke og regn. Baralds egentlige navn var Swami Sri Ananda Acharya og var en Indisk vismann som kom til Alvdal i desember 1914. Han bosatte seg på ei seter på Tronsvangen, som han kalte Gaurisankar - oppkalt etter et av de høyeste fjellene i India. Han døde fredsdagen 8. mai 1945. Gravlagt på Tron i en høyde av ca 1400 moh. med utsikt til Savalen og Snøhetta. Mye mer å lese om denne vismannen på nettet. Men alt i alt var det en flott tur som jeg godt kunne ha tenkt meg å delt med en turglad.