Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Huldreløypa

Date:
10.01.2018
Characteristic:
Cross-country skiing
Distance:
8.7km

Vi kjørte opp til Svanstulparkeringen og gikk inn først til Fugleleiken, deretter fulgte vi rundt og tilbake til bilen. Det virket som vi gikk feil veg for vi møtte en hel del folk. Øyvind og Anjing og meg. Så et svartspett kom flyvende over et hogstfelt før vi kom til Svanstulsetrene. Det var opphold i starten, men etterhvert kom snøflaka og siste delen var det litt trått pga en lite snølag. En fin skitur og greit å gå her som det ikke er de store bakkene, for en som ikke har så god form. GPS sporet viser bare deler av turen. Vet ikke hvorfor det stoppet før jeg var nede ved bilene igjen. Glemte å starte ved parkeringen, husket det ved Fugleleiken.

Map    

Skitur på Viddaseter

Date:
06.01.2018
Map    

Fugleregisteringstur om Teie

Date:
01.01.2018
Map     1 comment

Kistekollen utsiktspunktet

Date:
25.12.2017
Map    

Vealøskapellet

Date:
19.11.2017
Map    

Selsli

Date:
12.11.2017
Distance:
5.1km

Denne turen har jeg sett meg ut lenge, og da jeg skulle hente noe hundeutstyr i samme området, så fant jeg ut at nå var det tid for tur til Selsli. Jeg kjørte mot Meheia fra Kongsberg på E134, ved Helgebekkbru tok jeg av til høyre, tror det sto Barmen på skiltet, setra jeg skulle til. Jeg har ikke vært i dette området før og ble litt usikker da det sto militært område ikke lenge etter avkjøringen. Fant ut at jeg befant meg i et skytefelt. Da jeg var over halvveis kom jeg til ei svær oppslagstavle med blinkene lys. Hva er nå dette, tenkte jeg, og turte ikke kjøre videre før jeg hadde sjekket ut. Jo det var en oversikt over alle skytebaner/felt i området og hvilke som var i bruk. Jeg så at jeg ikke kom i berøring av noen som var aktive og fortsatte inn til Barmen. Liker ikke >>>

Map    

Børja

Date:
07.11.2017

Liten rusletur i dag til Børja fra Badeplassen. Rolig tur med Anjing og fant et par geocasher og noen kjuker. Fint høstvær og helt vindstille.

Map    

Fugleleiken - på postjakt

Date:
03.11.2017
Characteristic:
Bike trip
Distance:
8.1km

Etter grunnleggende turlederkurset så ble en orienteringspost borte, så målet for turen var å se om jeg kunne finne den. Formen har vært laber de siste ukene. For å gå ned i vekt har jeg startet på en diett som ikke gir den store energien, derfor valgte jeg sykkelen idag, mens Øyvind og Anjing gikk. Vi startet fra parkeringen på Svanstul og dro først inn til den nye gapahuken som Speiderne i Gjerpen MSK har satt opp. Kjempe gapahuk med overnattingplasser til mange. Flott lys i dag, men litt is på småtjerna. Vi fortsatt inn til Fugleleiken og tok matpause der før vi gjennomsøkte skogen på nedsiden av hytte mot bekken. Ingen orienteringspost å se, så den får nok stå der til noen tilfeldigvis skulle finne den. Øyvind og Anjing gikk rundturen om Svanstul setrene, mens jeg syklet >>>

Map    

Kverndammen og Frydentopp

Date:
14.10.2017
Distance:
3.7km

Dette er to perler bynært i Porsgrunn. Det er høst og turen bar preg av det, en vårdag her med fuglesang er nok et hakk bedre. Se LivogKristen (Liv Skåsheim) for fyldigere turrappoert.

Map    

Bikkjetur

Date:
10.10.2017
Distance:
1.3km

Map