Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Fantastisk på Vestfjellet

Date:
28.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
18.9km

Kjørte med Marit og Helge til Værskei. De gikk til Prestkjerringa, mens jeg gikk mot Bentsetra. Hadde tenkt å gå den nye løypa mellom Dokkfløy og Kroktjønnet. Hadde ikke fått med meg at det var kjørt løype ned igjen til vegen til Blestern. Skjønte at dette ble feil da det gikk bratt nedover og fikk heldigvis snudd før jeg kom til Blestern. Kom meg inn på Kjettbergløypa og gikk om Nysetra og Hærfjellet tilbake til Værskei. Nydelig vær, flotte løyper og mindre vind enn meldt. Utrolig godt å gå på ski på Vestfjellet!!!

Map    

Flott dag i Øyerfjellet

Date:
27.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
14.8km

Nydelig dag, gikk en rundtur i fine, nykjørte løyper, et par kuldegrader, vindstille. Registrerte to poster i Skijeger’n.

Map    

Skitur på Nordseter

Date:
26.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
10.6km

Etter å ha vært sammen med søstrene Aanrud på formiddagen, kjørte jeg til Nordseter og gikk innover Reinavegen før jeg snudde og gikk tilbake om Nevelosen. Tiltakende skodde, bra skiføre, ca. 0 grader.

Map    

Tur i nabolaget

Date:
25.02.2025
Distance:
2.8km

Tur i nabolaget etter å ha hatt besøk av Marianne på formiddagen.

Map    

Liten tur i nabolaget

Date:
22.02.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
2.6km

Stusslig vær, skodde, lett yr. Utstyrt med piggsko og staver gikk det fint.

Map    

Skitur fra Kanalen

Date:
21.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
12.8km

Skitur i gråvær, men et par kuldegrader, nykjørte løyper med godt skiføre og hyggelig treff på Skistadion ga en fin opplevelse.

Map    

Skitur fra Kanalen

Date:
19.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
11.0km

Skitur i nydelig vær.

Map    

Fantastisk dag i Øyerfjellet

Date:
18.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
15.3km

Bestemte meg for Øyerfjellet i dag, YR sa mindre vind enn på Nordseter. Det ble en utrolig fin dag, 5-6 kuldegrader, gradvis vindstille og sol fra skyfri himmel, nykjørte løyper. Helt fantastisk! Registrerte 4 poster i Skijeger’n.

Map    

Skitur fra Rømåsen

Date:
17.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
13.0km

Skituren gikk først på nersida av vegen gjennom hytteområder til Birkebeinerløypa og tilbake. Kom ut av telling på hvor mange veger løypa krysset, men tok av skiene bare de to gangene jeg måtte passere Sjusjøvegen. Etter å ha kommet tilbake til Rømåsen, gikk jeg en liten runde om Leindalen og Ljørkoia. Registrerte 4 poster i Skijeger’n. Nydelig vær, nesten ikke vind i dag.

Map    

Appelsinhaugen

Date:
16.02.2025
Characteristic:
Ski trip
Distance:
7.4km

Kjørte med Marit og Helge, parkerte langs vegen mellom Nordseter og Sjusjøen. Gikk en runde, var oppom Appelsinhaugen og var tilbake ved bilen på avtalt tidspunkt. Tilskyende, sur vind.

Map