Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Skitur fra Nordseter

Date:
20.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
15.0km

Sol fra skyfri himmel, varmt, ubetydelig vind. Etterhvert sugende føre. Men, på nytt en fin skitur.

Map    

Snørvillen og Mostfjellet

Date:
19.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
17.7km

Ny tur i strålende vær, lite vind og fine løyper, også der det ikke var kjørt i dag.

Map    

Rundtur fra Sjusjøen i fantastisk vær

Date:
18.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
26.2km

Sol fra skyfri himmel, vindstille, nykjørte løyper; hva mer kan en ønske seg? Gikk opp på Mostfjellet. Like etter meg kom fetter Per med to venner også dit. Vi fikk en lang og hyggelig prat. Fortsatte til Snørvillen og traff dem på nytt der. Videre ned til Midtfjellkoia om Kopnageln. I det fine været fristet det med en litt lengre tur, gikk opp til Midtfjellet og over Steinvikfjellet. Gikk mot Elgåsen og videre om Kuåsen og Kroksjøen tilbake til Sjusjøen. En utrolig flott dag! Og hjemme er det vår! Perfekt!

Map    

Skitur fra Nordseter

Date:
17.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
16.0km

Ny flott tur fra Nordseter, strålende sol, vindstille og nykjørte løyper.

Map    

Kriksfjell fra Pellestova

Date:
16.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
18.8km

Gikk Pellevegen til Reina, der tok jeg innover til Kruggerudrenna og videre løypa til Kriksfjell. Fortsatte gjennom Hitdalen og Hitvegen tilbake til Pellestova. Flotte løyper, lett skydekke og vindstille. Nok en fin dag!

Map    

Formiddagstur på Nordseter

Date:
15.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
15.0km

Samme tur som i går, strålende vær, vindstille og flott skiføre. Hadde vært fristende med en lengre tur i dag, men måtte returnere for å møte opp til covidvaksinasjon.

Map    

Ettermiddagstur på Nordseter

Date:
14.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
14.9km

Etter å ha hatt besøk på formiddagen, med lunsjtur ved Kanalen, ble det skitur på ettermiddagen. Gikk opp til Lunkefjell og videre til Sjusjøfjellet. Tok den nye løypa fra Lunkevann ned til Trolløypa. Gikk den til Reinavegen og så løypa om Nevelosen tilbake til Nordseter. Mer overskyet enn meldt, men så da sola. Ubetydelig vind og flotte løyper i dag. Fin tur!

Map    

Skitur på Sjusjøen

Date:
13.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
16.1km

Nykjørte løyper på Sjusjøen, men ikke over toppene. Gikk opp til løypekrysset Sollifjell. Der gikk jeg litt slitsomt opp på Mostfjell, mye vind og ganske djup drivsnø enkelte steder. Fortsatte over Kopnageln til Midtfjellkoia. Gikk Birkebeinerløypa tilbake, det var for en gangs skyld gjenblåst enkelte steder. Etterhvert mye sol, det ble en fin tur.

Map    

Skitur fra Kanalen

Date:
12.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
10.0km

Grått, lett snøvær, så var usikker på turtype i dag. Tok med både ski - og piggsko. Valgte ski, og gikk først til Øfstdalsfossen. Tilbake om Skistadion og Kanthaugen. Fortsatt bra med snø.

Map    

Rundtur fra Nordseter

Date:
11.04.2021
Characteristic:
Ski trip
Distance:
21.3km

Fin dag på fjellet, sol fra skyfri himmel, ubetydelig vind og nykjørte løyper. Gikk runden om Melsjøen, Sjusjøfjellet og Lunkefjell. Fortsatte over Løvisåsen og løypa nord for Nevelvatnet tilbake til Nordseter. Fantastisk dag.

Map