Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Hærfjellet

Date:
05.07.2017
Characteristic:
Walk
Distance:
1.0km

Etter at Marit, Helge og jeg hadde skrapet, malt og vasket på Fjellro hele dagen, stoppet jeg der råket til Hærfjellet krysser Nysetervegen og tok en kort tur opp på toppen. Etterpå var jeg innom Nygaard for hyggelig prat og middag nr. 2.

Map    

Liten kveldstur til Krokbua

Date:
04.07.2017
Characteristic:
Walk
Distance:
3.4km

Map    

Nevelfjell Ti på topp

Date:
02.07.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
8.8km

Kjørte til parkeringsplassen før Hundersetra. Gikk opp på Hafjelltoppen, ned til Pellestova og opp på Nevelfjell der jeg skrev meg inn i toppboka og registrerte turen på Ti på topp. Fortsatte til Slåseterfjellet og tilbake til bilen.

Map    

Sjusjøvannet Ti på topp

Date:
01.07.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
13.1km

Kjørte til Sjusjøen og gikk innover den tilrettelagte løypa Sjusjøvannet rundt. Hadde oversett skilt til Ti på topp-posten. Da jeg oppdaget det var det for sent å snu, så jeg fortsatte til krysset ved Ljorkoia. Der tok jeg råk mot Snørvillen, Gudbrandstjern og Sollifjell. Etter en stund skilt mot Sollifjell, tok det og etter en stund stod jeg på toppen. Gikk bort til det andre toppunktet. Snudde der etter å ha vurdert om jeg skulle gå på Mostefjell. Gikk ned igjen på godt råk til krysset der det fortsetter råk til Rømåsen. Gikk tilbake til Ljorkoia og fulgte det tilrettelagte råket tilbake mot Sjusjøen. Gikk ut til Åtangen og fikk registret turen på Ti på topp og skrevet i boka. Derfra tilbake til bilen. Glemte å slukke appen så den har også med turen hjem med innlagt >>>

Map