Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Prestkjerringa fra Nysetra

Date:
14.09.2020
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
2:28h
Distance:
11.6km

Kjørte med Sigrid til Nysetra. Var først en tur bortom Ginahytta, før jeg tok Condrupråket, og om Condruphaugen, nordvest for Gammelhans, Gammelhans og Myssmørhelje til Prestkjerringa. Samme tilbake, bortsett fra at jeg tok råket ned mot Nyseterskaret. Kom samtidig med Sigrid il der hun hadde parkert ved veien opp til Fangenshytta. Takk til Sigrid som henter og bringer, da jeg for tiden ikke kjører bil.

Map    

Kaffeslabberas i Hammershaug

Date:
13.09.2020
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
3:45h
Distance:
13.0km

Tur hjemmefra også i dag. Gikk først til Hammershaug, vanskelig å finne råket her, midtveis møtte jeg den nye leieboeren i Iverhuset. Vel fremme i Hammershaug hørte jeg stemmer oppe fra gården, og før jeg kom opp ble jeg vinket inn av Vesla, som hadde sett meg komme. Hele Veslas familie var på Hammershaug, og det ble en veldig hyggelig kaffestund, med prat om både fortid og fremtid. Veslas sønn Bernt og hennes to barnebarn ble dessverre ikke med på bildet, da de dro ut for en liten skogstur. Ble sittende en time på det koselige kjøkkenet på Hammershaug, før jeg fortsatte turen forbi Iverslivolden skibru, forbi Barlund og til Granum. Granum, som for øyeblikket er til salgs, framsto som et fint sted. Usikker på om den gamle hustomta jeg tok bilde av like ved hyttetomta, tilhørte >>>

Map    

Hakkerudhaugen - Hammershaug

Date:
12.09.2020
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
2:00h
Distance:
5.6km

Hakkerudsvea - Nygaardsrampa

Date:
11.09.2020
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
1:30h
Distance:
5.1km

Tur hjemmefra.

Bærtur fra Nysetra

Date:
06.09.2020

Map     1 comment

Værskei - Nygaard

Date:
05.09.2020
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
14.0km

Kjørte med Sigrid til Værskei, og gikk hjem.

Map    

Treningstur fra Værskei

Date:
03.09.2020
Characteristic:
Workout
Duration:
3:45h
Distance:
23.0km

Lang treningstur i dag. Kjørte til Værskei og parkerte ved kafeen. Gikk først over Værskeitoppen og Hærfjellet til Nysetra. Videre over Condruphaugen, Gammelhans, Myssmørhelje og Rævskorotjønnhaugen til Prestkjerringa. Om Nordvest for Gammelhans og Condrupråket (Ravisanjoråket) ned igjen til Nysetra. Bortom Ginahytta før jeg tok Jotunheimstien til nedunder Nyseterhøgda, som jeg gikk oppom. Deretter i terrenget til hytta oppført avBrede Forset i mellomkrigstida ved Morgobeittjønnet. Tilslutt på godt råk fra Morgobeittjønnet tilbake til utgangspunktet. Litt sol, men mest overskyet. Sterk, kald vind på toppunktene, men herdet godt med t-skjorte og stuttbukse.

Map    

Treningstur til Prestkjerringa fra Astridbekken

Date:
30.08.2020
Characteristic:
Workout
Duration:
2:57h
Distance:
20.0km

Treningstur i forkant av sesongavslutning i Vestringen.

Map    

Prestkjerringa

Date:
29.08.2020

Kjørte med Sigrid, som hentet meg på Nygaard. Kjørte om Svesetra, så det ble litt sightseeing i Fåberg Vestfjell, før jeg startet turen i Bleikeseterkrysset, for å gå hjem igjen til Nygaard. Gikk om Bleikjefjellet til Prestkjerringa. På vei ned møtte jeg Sigrid å vei opp fra Skjelbreida. Hun sto sammen med Bjørg Rønning og Bjørgs sønn Steinar med familie, slik at det ble rene slektsstevne ved Prestkjerringa. Var veldig mye folk i fjellet idag. Fint vær og temperatur. På vei ned var jeg bortom Storsetra, hvor alle dyrene var på plass.

Map    

Kampekollen

Date:
28.08.2020
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
1:01h
Distance:
4.6km

Kveldstur med Johannes. Parkerte ved Kampesvea, og gikk først på Kampekollen. Her var det ny merking til å begynne med. Nede igjen ved bilen gikk vi på Gammelhushaugen. Fin solnedgang.

Map