Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Hyttevask - og tur Skjelbreida/Prestkjerringa

Date:
12.07.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
13.8km

Dugnad på hyttevask. Etter at Sigrid, Marit og jeg hadde ordnet hytta, dro vi på tur. Sigrid gikk til Myssmørhelje, mens Marit og jeg gikk om Skjelbreida og Prestkjerringa. En veldig fin dag med deilig sommervarme og en svalende vind. Fikk hyggelig besøk av kusine Anne og ei venninne av henne før vi dro ut på tur. Tusen takk for en trivelig dag, storesøstre!

Map    

Brudesporemyra i full blomst

Date:
11.07.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
7.8km

Map    

Topptrim Linvikknappen, Kidliknappen m.fl.

Date:
10.07.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
13.3km

Topptrimtur i dag. Kjørte til Sjøsetra for å gå på Linvikknappen. Gikk akkurat samme tur som i fjor, bortsett fra at jeg i dag gikk rett ned fra Goddalssetra i stedet for å gå veien. Ingen god løsning, veldig mye brennesle i skogen på den gamle seterlykkja til Opsahl. Flott sommervær, varmt og lite vind, bare litt trekk på toppene. Lite folk, så en turgåer på hele turen.

Map    

Hakkerudsverunde i godt selskap

Date:
08.07.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.0km

Map    

Hakkerudrunden

Date:
04.07.2025
Distance:
4.0km

Map    

Grøtåshaugen, kombinert sykkeltur

Date:
29.06.2025
Characteristic:
Bike trip - mixed
Distance:
36.5km

Sykkeltur til Grøtåsen i dag. På Grøtåsen gikk jeg turen om Grøtåshaugen, Storhaugen og Veslehaugen. Fotturen ble på 6.5 kilometer. Fra Grøtåsen tok jeg i krysset ved Gråbeinmyra, ned om Stylen og Sveseterlia. Veldig sterk vind på åpne strekninger, og i Auggedalsvegen var det sterke vindkast som gjorde det nesten vanskelig å holde seg på vegen. I Nygårdsvegen hadde ei stor blåsende over vegen i Styggholet. Her holdt Trond på å rydde vegen da jeg kom.

Map    

Klininggrautsteinen hjemmefra

Date:
28.06.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
13.2km

Map    

Tur rundt på Storsetra, ei kvige mangler

Date:
27.06.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
5.5km

Map    

Nevelfjell

Date:
26.06.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
11.5km

Margrethe hadde avtale på Lillehammer, og jeg ble med for å ta en tur fra Nordseter. Parkerte på Nevelåsen parkeringsplass, og gikk til Nevelfjell og videre til Slåseterfjellet hvor jeg snudde og gikk samme vei tilbake. Tilbake ved bilen hadde jeg tid til en tur oppom Ytre Nysæterhøgda. Flott, varmt turvær. Gikk turen i bare stuttbukse. Etter turen ble det hyggelig samvær hos Anna på Strandheim.

Map    

Skeikampen

Date:
24.06.2025
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
3.0km

Innkjøp av nye sko på sportsbutikken på Skei i dag. Da det var opphold da jeg kjørte fra butikken, kjørte jeg opp til Torsdalsbommen og gikk en tur opp på Skeikampen. Lett regn på hele turen. ]

Map