Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Facebook

Hafstadstølen

Date:
19.03.2020
Characteristic:
Hike
Duration:
2:09h
Distance:
7.6km

Tur etter jobb. Endeleg såg det an til å bli ein ettermiddag med finvær. Litt kaving gjennom snøen det siste stykket opp til stølshusa på Hafstadstølen

Map    

Gapahuken ved Eventyrstien

Date:
15.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:44h
Distance:
2.5km

Ikkje det beste været denne dagen. Men det gjer ikkje noko då turen går i skog og vi kan kvile i Gapahuken. Kjekt med sånne kvileplassar med utsikt.

Map    

Baksing til Buskefjellet

Date:
14.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
0:57h
Distance:
1.4km

Eg hadde bestemt meg for "ein kjapp tur" ekstra utover Høgeskolten/Granefjellet, for å fullføre toppane på Atløy. Etter det eg kunne sjå, var det grei skuring, sidan toppen er så liten. Men som eg har erfart tidlegare, så er ikkje det nødvendigvis at dei minste toppane er dei enklaste å bestige. Eg lokka til og med turfølget mitt med på "ekspedisjon". Det var ingen tydelig sti, så det er sannsynleg at dette ikkje er ein topp mange vel å bestige. Eg trur nesten ikkje lokalbefolkinga veit om denne toppen. (Eg veit om minst 1 som kjem under den kategorien). Vi lurte på å velje "skaret", men utan tydeleg sti og visste vi ikkje om vi kunne gå der. Vi valte med andre ord ikkje "skaret" på veg opp, men på veg nedatt. Vi kan vel sei det kom >>>

Map    

Høgeskolten på Atløy

Date:
14.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:01h
Distance:
4.5km

Fann ut eg ville bestige nokre nye toppar og helst utan å vasse så mykje i snø, så eg tok sjansen å ta med søsteren på Atløy. Fann eit skilt på vegen ut som peika mot Granefjellet, sjølv om ikkje denne stien er merkt på kartet. Fin stigning oppover utan for mykje klyving. Brukte broddar på turen, og det angra vi definitivt ikkje på. Holdt på å "blåse vekk" på toppen, så det vart ikkje noko kaffekos på toppen.

Map    

Erdalsdalen

Date:
13.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:10h
Distance:
3.4km

Kaving i snøen gjorde at vi ikkje gjekk heilt til Erdalsstølen

Map    

Gulakvila, dagsturhytta i Gulen

Date:
07.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
0:34h
Distance:
1.6km

Enda ei dagsturhytte, i jakta på alle dagsturhyttene i Sogn og Fjordane. Relativt kort tur, som er lett for dei fleste å besøke. Godt merka og tydelig godt brukt turmål. Ei flott utsikt. Det vil også være grei skuring å fortsette oppover mot Høgefjellet og evt. vidare. Vi valte ikkje dette og det er eg eigentleg litt glad for. Då vi kom nedatt til bilen starta regnet. Timingen kunne ikkje vore betre.

Map    

Sørefjordhytta

Date:
07.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
0:57h
Distance:
2.0km

I prosjektet vårt med å samle dagsturhytter, var det ein fin anledning til å besøke Sørefjordhytta i Hyllestad. Greitt å gå, men broddar er godt å ha når det er litt is og snø i stien. Flott plassering av hytta. Vi lurte på å ta med oss Hesjetinden i tillegg, men dette får vi ta til ein annan gang.

Map    

Nordheia

Date:
06.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
0:45h
Distance:
2.5km
Map    

Svistølen

Date:
04.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:13h
Distance:
4.8km
Map    

Gytta

Date:
03.03.2020
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
0:43h
Distance:
2.2km
Map