Archive - Date
Peakbook-Friends
Foksetåsen - Skaun
- Date:
- 03.02.2014
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 0:49h
- Distance:
- 3.6km
Trøndelag
3.2.2014
Svingte av E39 mot Fannrem og senere Sundlia. Kjørte grusveien mot Skaun og Lisbetsæter. På motsatt side av veien var det merket og skiltet rute til Utsikten (1.5km). Det ble en grei start på skogsveien. På Foksetåsen (437) lå en stolpe på bakken. Synes navnet Utsikten var i drøyeste laget.
Våttåsen - Melhus
- Date:
- 03.02.2014
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 1:00h
- Distance:
- 3.9km
Trøndelag
3.2.2014
Etter Melhus mot Korsvegen og Kregnes. Kjørte 1.3 km fra Kregneskrysset til Skjetnan. Fulgte først skogsveien på isete og glatt underlag. Etterhvert kom vi innpå andre skogsveier og minst to stier før Våttåsen (403). Mast, bu, trimpost og et trig-punkt.
Høgneset - Meldal
- Date:
- 01.02.2014
- Characteristic:
- Trip by foot
- Duration:
- 1:34h
- Distance:
- 6.7km
Trøndelag
1.2.2012
Dro fra Storås til infotavla på Garberg. Lite snø i Trøndelag gjorde dette til en lett og grei fottur med isbrodder. I området var det vedhogst og stor aktivitet. Ble anbefalt å følge traktorsporet forbi høyspentlinja til Myrhaugbekken. Videre opp fra øst til Høgneset sør (620). Toppen er oppgitt som høyeste punkt, men Høgneset (630) virket høyere. Dette stemte bra da gps økte med 10 meter.