Innerdalstårnet - Sunndal (04.09.2010)  6


Start point Dalen (260m)
Characteristic Trip by foot
Duration 6h 00min
Distance 11.0km
Vertical meters 1,100m
Map
Ascents Innerdalstårnet (1,452m) 04.09.2010

Møre & Romsdal
4.9.2010


World Wide Vikings arrangerte fjelltreff på Innerdalshytta. Her var det god mat og drikke med høy stemning og mye latter. Neste dag var vi alle startklare til en spennende fellestur. Fulgte stien opp til Storvatnet, hvor det ble en kort pause. Etterhvert bratt opp renna til Tårnskaret. Noen syntes det var i bratteste laget, men med litt dra-hjelp kom alle seg opp til Innerdalstårnet (1452). Vindstille og glimrende utsikt mot Trolla, Skarfjellet og Innerdalshytta. Det ble en lengre pause på toppen før vi returnerte til festmiddag på turisthytta.


Startklare
Startklare
Skarfjellet
Skarfjellet
Inger Lise og Lars
Inger Lise og Lars
Bratt klyving
Bratt klyving
Innerdalstårnet
Innerdalstårnet
70 personer på toppen
70 personer på toppen
Liv og røre på Innerdalshytta
Liv og røre på Innerdalshytta

User comments

  • -
    avatar

    Kremtopp

    Written by otto 19.11.2014 20:34

    Du tok jo Kyrkja helt fint og da takler du denne også. Er kun en normalrute med klyving over fjellhyller og berg. På avstand bratt, men det ordner seg greit etterhvert som du tar høyde. Turen er et hakk råere enn Kyrkja og utrolig flott utsikt. Ps slå til i godvær til sommeren, da går du ikke alene.!!

  • -
    avatar

    I bratteste laget.. :/

    Written by venkekristin 19.11.2014 19:46

    Hei Otto :)

    Innerdalstårnet er en tur som frister :) Har lest meg frem med flere forskjellige rutebeskrivelser. Hvordan vil du beskrive "i bratteste laget" i forhold til Kyrkja?

    Gratulerer med boka :D

Comment title:
Characters left: 1000
Comment text:
You need to be logged in to write comments.