Archive - Date
Archive - Activity
-
Climbing (3)
- Alpine climbing (2)
-
Other winter trip (1)
- Snowshoe trip (1)
-
Ski trip (857)
- Backcountry skiing (462)
- Cross-country skiing (6)
- Randonnée/Telemark (389)
-
Trip by foot (994)
- Alpine trip (1)
- Hike (344)
- Hillwalk (646)
- Walk (1)
Peakbook-Friends










Favourite trips
Favourite peaks
Storbekkhøa
- Date:
- 09.02.2019
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 13.5km
Fikk en fin tur opp til Storbekkhøa, valgte å renne ned den skavlete og isete nord øst siden (søren viste ikke at det var så ille ned her) og videre fremover etter Storbekkdalen, fortsatt fint føre i skogen ned til Storli.
Kråkvasstinden og 2 x Roksdalskamman
- Date:
- 05.02.2019
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 16.5km
Startet fra Nyhusan p-plass og fulgte fine spor opp til Roksdalskammen, liten pause her før vi rente ned til vann 1370. På med feller igjen og lett opp til Kråkvasstinden i fin løssnø. Nesten helt vindstille på toppen og sola varmet litt, helt herlig. Retur ned igjen på nydelig pudder snø til 1370, på med feller enda en gang og videre opp til Roksdalskammen før vi fikk fin nedrenning til bilen.
Storbekkhøa
- Date:
- 04.02.2019
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 11.0km
Atter en nydelig dag i Storlidalen det er nå liksom den finast dalen da... fredelig her i forhold til "krangeldalen" Gjevillvassdalen. I dag rente vi ned bollen fra Storbekkhøa i fint og trygt føret.
Gråhøa
- Date:
- 02.02.2019
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 12.0km
Startet ved den nye parkeringsplassen ved Storlykkja og fikk en fin tur oppover furu og bjørkeskogen. Dette er blitt en populær plass for skogskjøring så vi hadde fine spor å følge oppover til skogbandet. Videre innover var det så som så med føret hardt og skavlete. Returen ned tok vi normalveien ned til vedprodusenten og hjortemateren Olaf mye bedre føret her.
Storbekkhøa
- Date:
- 25.01.2019
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 11.0km
Storlidalen på sitt beste, nysnø, blå himmel og sol... flere studenter tok lesedagen i den frie naturen i dag.
Hornet
- Date:
- 24.01.2019
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 14.0km
Gikk opp Nysæterlia og videre på skrå bortover til Storbekken deretter fulgte vi en renne til topps. Sur kald vind på toppen så her ble det bare en kort pause. Best å starte fra Fossem når en skal på Hornet men i dag var det ikke muligheter for å parkere, trengs flere parkeringsplasser rundt omkring i kommunen vår.
Snydda
- Date:
- 22.01.2019
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 10.0km