Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Svarthaugen

Date:
19.09.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.6km
Map    

Storhornet

Date:
13.09.2015
Characteristic:
Hike
Duration:
2:30h
Distance:
11.4km

Dag 2 med koordineringstur for TTF og vi valgte å ta Storhornet pga. vind for på toppen her kunne en søke ly for vinden i steinhytta på toppen. Noen valgte å dra hjem mens 11 av oss tok turen opp etter normalveien fra Bree gård.

Map    

Kaldfonna

Date:
12.09.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
6:30h
Distance:
22.0km

Denne helgen hadde vi tatt på oss koordineringstur for Trondheims fjellsportgruppe, med base på Eiriksvollen KNT hytte. 13 stk. hadde meldt seg på turen så jeg var litt spent på om alle skulle klare å bli med på toppen. Vi startet fra Eiriksvollen kl. ni med godt humør og pågangsmot. Fulgte turstien fra Grøa som går over til Vangshaugen, vi valgte å krysse elva Grøa ved demningen. Fant stien som er dårlig merket som går bratt opp i Serkjedalen og inn til Serkjedalsvatnet. Videre innover gikk vi på venstre side av vatnet og opp til salen før vi tok fatt på siste motbakken til toppen av Kaldfonna. Fin utsikt ned til Sunndalsøra. Returen tilbake gikk etter samme vei som vi gikk opp, det var mange som var glade for å ha klart å fullføre denne turen. Noen kastet seg i elva >>>

Map    

Gilafjellet

Date:
08.09.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:00h
Distance:
8.2km

Lett fin tur opp til Gilafjellet med fin utsikt i alle retninger. På toppen fant jeg ett kjent navn i turboka, Johan hadde tatt turen opp hit dagen før.

Map    

Hjortahorgi

Date:
07.09.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
4:00h
Distance:
16.4km

Parkert ved Magne tunet og fulgte traktorveien inn til Roksbotnen. Fortsatte etter fin sti oppover til Galtaryggen og gikk innover Skaret, fortsatt mye snø fra ca. 1250 moh. Lettgått videre innover mot vest til Hjortahorgi, lang pause her før vi tok returen tilbake med en kjapp tur oppom Skjemmehorgi.

Map    

Lyderhorn

Date:
06.09.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:30h
Distance:
2.0km

Parkerte ved Kjøkkelvikveien og fulgte Lyderhornslien oppover til vi kom til skiltet mot Lyderhorn. Stien videre gikk jevnt oppover til Smålyderhorn og videre til toppen mot Lyderhorn.

Map    

Storhornet

Date:
03.09.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
2:30h
Distance:
10.0km

Opp for å se om jeg kunne finne igjen fotoapparatet, ingen resultat i dag heller: fillern ååå.

Map    

Skjørstadhovden

Date:
26.08.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.0km
Map    

Leting etter fotoapparat

Date:
25.08.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
10.0km
Map    

Føringstur til Store Trolla

Date:
23.08.2015
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
12.6km

Varm dag opp på Store Trolla fra Hoåsbrekka. Glad jeg ikke var en samojed i dag for det ble tungt for dem opp bakkene til vi kom inn i Fossbotnin, satt igjen de tre ulldottene her. Tre hyggelig herremenn fra sunndalen ville at vi skulle gelide dem opp på Store Trolla da de ikke hadde prøvd seg på denne toppen før. Vi fikk ett hyggelig selskap oppover så turen opp gikk utrolig fort og nå har vi gått denne turen flere ganger så det er enkelt å finne frem til der vi skal begynne å klive. Artig tur dette når været viser seg fra sin beste side. Toppers dag på Store Trolla, kommer nok til å ta denne turen flere ganger.

Map     1 comment