Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Årvikveten fra Drageskaret

Date:
16.05.2016
Characteristic:
Hillwalk
Map    

Runde fyr

Date:
08.05.2016
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:47h
Distance:
7.7km

Kveldstur til Runde fyr.

Map    

Søre Handfangen

Date:
08.05.2016
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
0:25h
Distance:
0.9km

En svipptur oppom et av de mest undervurderte fjelltoppene i Herøy for å få med meg solnedgangen. Det var rett og slett nydelig.

Map    

Blåtind frå Ringstaddalen

Date:
05.05.2016
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:48h
Distance:
4.9km

Topp nr to for dagen var topp nr 20 av 25 på årets Havila-liste. Etter Løkeberget var det å haste seg opp på Blåtind for å rekke grillmaten som jeg var invitert på i barndomsheimen utpå ettermiddagen. Opp fra Ringstaddalen. Det ble en tung oppstigning. Bratt. Mistet stien i snøfonnene og litt på felgen ernæringsmessig. Det er en grunn til at jeg ofte har sukkerholdig drikke i camelbacken. Det er en tung skrott som skal opp disse fjellsidene, og det tar på energireservene. Denne dagen hadde jeg kun vann, og jeg gikk litt tom på vei opp her. Sykkelturen fra dagen før satt også i beina. Uansett så nådde jeg toppen etter en del tråkking i snø, men det var ditto morsomt ned igjen da jeg kunne løpe/renne på sko ned fonnene. Litt gjennomslag her og der, men det gikk bra. Ble ikke >>>

Map    

Løkeberget

Date:
05.05.2016
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:09h
Distance:
4.4km

Mangler noen topper på Hareid, og Løkeberget var en av dem. Våt sti i starten, og ekstremt mye vind på toppen. Ganske omstendelig rute til toppen, så tok snarveien ned skogen på returen.

Map    

Øyrahornet

Date:
01.05.2016
Map    

Hornseten

Date:
30.04.2016
Characteristic:
Jogging
Map    

Hornseten med kidsa

Date:
30.04.2016
Map    

Melshornet

Date:
24.04.2016
Characteristic:
Hillwalk

"Dagen derpå"-tur til Melshornet på Hareid. Første gang jeg er på denne toppen. Hadde ikke med drikke, noe jeg kom til å angre ganske bittert på all den tid kroppen var ganske dehydrert. Måtte spise noe snø for å døyve verste tørsten. Tok det svært rolig oppover og brukte vel en time opp. Var snø øverste halvdel, og kanskje 10-15cm på toppen. Ganske gjørmete og vått nedre del etter man forlot veien.

Map    

Høgåsen

Date:
23.04.2016
Characteristic:
Hillwalk

En svipptur opp på Høgåsen på vei til Ulsteinvik. Fin dag. Det hadde snødd litt, så der var "regn" i skogen, men sol og fint resten av turen. Noen få cm snø på toppen. Høgåsen har veldig fin utsikt til tross for sine beskjedne antall høydemeter.

Map