Archive - Date

Collected lists

Steinskartinden

Date:
19.05.2018
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
5.8km

Etter å ha gått Straumsaksla i regn ble det lunch i bilen og dypdykk i motivasjonskammeret. Men heldigvis klarna det opp litt, så da ble det en tur opp på Steinskartinden også. Praktisk talt ikke bæring, utsikt på toppen og fin nedkjøring.

Map    

Straumsaksla i regn

Date:
19.05.2018
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
4.4km

Tromsø-besøk dag 3. Det regna, men vi dro på tur likevel. Straumsaksla kunne nesten gås uten bæring, så vi starta der. Traska opp og kjørte ned på et par timer. Var ski, men ikke sååå stas. Klarna opp etterpå, så fikk en fin tur på Steinskartinden også.

Map    

Alenetur til Tromsdalstinden

Date:
18.05.2018
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
13.6km

Langhelgens turfølge var på jobb, så jeg måtte ut på tur på egen hånd. Kjørte til Asko og gikk opp på Tromsdalstinden. Startet med 250 høydemeter skibæring, men så var skia stort sett på. Toppkammen var det snø på, men ryggen opp dit var bar, så måtte ut i et snøfelt på Tromsø-siden der det var noen striper med stein. Greit vær, men blåste opp på ryggen, og skydekket trakk ned på toppen mens jeg var der. Snødde litt også. Nysnøen var fin å ha på skaren i øvre del. Lenger ned var det sugeføre til tusen.

Map    

Mini-17. mai-tog til Smalaktinden

Date:
17.05.2018
Characteristic:
Randonnée/Telemark
Distance:
14.3km

Jeg og Kikki dannet et aldri så lite 17. mai tog helt alene opp til Smalaktinden. Litt bushete anmarsj, men gikk fint. Så ski nesten til topps. Siste renna opp til ryggen var litt for hard og bratt, så sparka oss opp der, og i grunn litt ned igjen også. Gikk til fots fra skaret og opp ryggen. Sol og fint. Nedkjøringa var grei, men litt sugeføre her og der. Og jammen klarte vi å stå på ski ned helt til der vi hadde tatt dem på, det var på håret! Vi erklærte vel dette for siste skidag på denne toppen utenom for særs interesserte.

Map    

Påske i Tafjordfjella

Date:
24.03.2018
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
86.5km

Fem dager på påsketur i Tafjordfjella. Telt og pulk, siste natt på Torsbu . Telta ved siden av Veltdalshytta den ene natta, og gikk bortom Fieldfarehytta for å kikke. Topptur til Pyttegga . Nesten to ganger faktisk. Første gangen snudde vi en time før toppen fordi det begynte å bli seint, og det var et stykke tilbake til teltet. Dessuten regnet vi med at det var skikkelig isete opp den siste biten som var en del brattere. Det var blitt mer og mer isete oppover. Ikke så stas når vi hadde fjellski og kortfeller. Men når vi snudde satte noen utfor på randoski og satte puddersvinger! What! Skuffa... Helningen ned fra toppen var tydeligvis i le, sånn generelt. Jeg klarte ikke legge det fra meg, så neste morgen ruslet de andre to videre, mens jeg skrudde opp tempoet noen hakk og gikk samme ruta som dagen før, og >>>

Map    

Storwartz

Date:
23.02.2018
Characteristic:
Cross-country skiing
Distance:
34.0km

Vinterferie på Røros. Skitur på Joggepinner over det gamle gruvefjellet.

Map    

Enarsvola

Date:
21.02.2018
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
6.0km
Map    

Kanelbollemaraton

Date:
28.01.2018
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
4:35h
Distance:
42.6km
Map    

Drømmedag i marka

Date:
21.01.2018
Characteristic:
Cross-country skiing
Duration:
8:00h
Distance:
37.0km
Map    

Reistadåsen

Date:
19.11.2017
Characteristic:
Hike
Distance:
4.9km

På vei hjem fra Lifjell tok vi en snartur oppom en av Oslomarkas 100pf-topper. Syns kanskje det er å strekke Oslomarka litt langt, men det er nå så. Fint i skogen. Så ferske elgspor!

Map