Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (4)
- Alpine climbing (3)
- Via ferrata (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
- Other trip (1)
- Other winter trip (2)
-
Ski trip (177)
- Backcountry skiing (71)
- Cross-country skiing (34)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Trip by foot (332)
- Alpine trip (48)
- Hike (156)
- Hillwalk (51)
- Jogging (38)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Litt tur og mye bål
- Date:
- 27.12.2016
- Distance:
- 11.6km
Målet i år, etter mye kjøring i 2015, var et sted hvor det ikke ble så mye kjøring. Valget falt på området mot Selslinatten ved Jondalen. Lite snø gjorde at ski utgikk. Det ble en trivelig tur med mye bål, mat og lite tur, men pytt pytt.
Vi fant oss etter hvert en fin leirplass og mens Urd avtok i styrke samlet vi ved. Ikke lenge etter brant bålet lystig. Høydepunktet var ei diger tørrfuru vi felte sammen.
To stk. Bahco buesager laget mye ved denne kvelden. Men ukløvd storfuru var seig å brenne og etter hvert måtte vi ty til assistert furuforbrenning ved hjelp av bjørk.
Men når det omsider tok av, brant det i timesvis uten påfyll. Morgenen etter var alt borte. Litt røring i glohaugen og så var morrabålet igang igjen.
Overnatting var på bakken, enkelt og greit.
Formiddagen >>>
Trimrunde rundt Vealøs
- Date:
- 28.11.2016
- Distance:
- 18.0km
Blei alt for mye kalorier i Porsgrunn, så med ganske fint vær ble det til å ta en litt lengre trimtur på mandagsformiddagen. Startet fra Søndre Skifjell etter å ha lirket meg opp til parkeringen på holka.
Allerede tidlig på stiden mot Østre Vealås ble jeg møtt av en labyring av vindfall før det bedredt seg noe. Det var fint og lettgått, men man måtte hele tiden passe seg for ishinner.
Gikk først mot Gramsetjernet og opp mot Vestre Vealøs. Veldig mye myrer og en del snø bortover her. Skaren bare stort sett og det var et slags spor.
På Vestre møtte jeg turens eneste mennesker, herunder en stakkar på glatte joggesko som slet ned den islagt veien.
Sur vind og kaldt på toppen. Raskt tilbake til Gramsebu og så oppom Østre Vealøs. God kjent og ikke så spennende terreng dette, >>>