Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Facebook

Hydalsberget 2

Date:
21.08.2018
Distance:
8.0km

Dagens andre tur i Hemsedal. Blei litt sein start siden jeg duppet av i bilen før turen. Litt kratt og knot over Lysebottåne før det gikk greit på lyng og stein oppover, via en liten fortopp og etter hvert mye stein innover mot høyeste topp.

Map    

Hydalsberge

Date:
21.08.2018
Distance:
10.3km

Fin tirsdagstur i Hemsedal. Fant etter hvert ut at jeg ikke hadde parkert optimalt (ref. der jeg kom ned på track). Fant etter hvert en sti som gikk mer eller mindre til oppunder foten av Hydalshjallen. Opp dit havnet jeg på noen hyller så det ble litt bratt klyving. Videre greit, men både langdrygt og litt steinete mot høyeste topp.

Map     2 comments

Skurveknatten og Såta

Date:
19.08.2018
Distance:
11.3km

Map    

Hallenuten

Date:
18.08.2018
Distance:
4.4km

Gikk fra hovedveien / Grøndalsveien fordi det ga litt lenger rusling og fordi jeg var for gjerrig til å betale bompenger for den korte stubben. Fin tur og helt grei utsikt fra toppen.

Map    

Aim Challenge

Date:
18.08.2018
Distance:
48.0km
Map    

Luftetur i Nils sin bakgård

Date:
30.07.2018
Distance:
3.3km

Map     1 comment

Fila

Date:
02.09.2017
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
20.3km

Rapport hos Linn Therese

Map    

Aim Challenge 2017

Date:
19.08.2017
Distance:
45.4km
Map    

Tullehøgda

Date:
27.03.2017
Distance:
0.8km

Jeg ankom Hallingby ca. kl. 19 på søndagen i strålende sommervær og ruslet straks oppover Damtjernveien. På et sted valgte jeg å taske opp en bratt traktorløype og snart ble det mer baskete. Merket at jeg ikke var vant til å bære sekk. Kvart på åtte, fremdeles med litt dagslys igjen, kom jeg til en plass jeg mente kunne fungere som leirplass. Gikk straks i gang med å sanke ved og fyre opp bål. Øyvind Brekke kom en stund senere etter sine sprell på Vikerfjellet. Jeg sendte en melding til ham om at han skulle brøle når han var i nærheten. Etter en stund hørte jeg et brøl i den stille vårnatten og svarte så dyrisk jeg maktet. Så ble det stille lenge. Bålet knatret slapt etter at jeg hadde sunket ned på liggeunderlaget i en letargisk stilling. Så med ørene spisset i mørket >>>

Map     5 comments

Gøgåsen

Date:
27.03.2017

Map