Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Facebook

Storen med Lars og Harald

Date:
20.08.2015
Characteristic:
Alpine trip

Omsider skulle Lars og Harald på Storen og omsider var det et bombeværvarsel. Så vi pakket snippen og dro i vegen for å bestige toppen via Andrews renne , som var nytt og spennende for meg. Det ble en flott tur, ikke så bra vær som var meldt (langt i fra), men vi koste oss på tur. Opplevde litt av hvert og fikk stiftet bekjentskap med Andrews renne. Vi hadde renna for oss selv og på tørt føre som i dag var den veldig grei. Vi brukte vel i alt tre taulengder opp mener jeg å minnes. En times tid på toppen for å vente på gløtt i skydekket. Litt gløtt fikk vi, men ikke det helt store. Takk for turen.

Map     2 comments

Gjendehøe med VFSH

Date:
19.08.2015
Map    

Skumleturen ferdig. Tre igjen!

Date:
15.08.2015
Characteristic:
Alpine trip
Map    

Snøtur med Linni

Date:
06.08.2015
Map    

Nydelig Piggrunde med Ola

Date:
20.07.2015

Hadde egentlig planlagt en annen tur, men turfølge var plutselig ikke tilgjengelig, og hva er da bedre enn spontane mennesker. Etter en melding sent på søndagen var Ola klar for tur. Fantastisk. Turmålet ble litt annerledes, selv om effekten nok er mikroskopisk, fristet det litt å bevege seg, etter norske forhold ganske høy, i forkant av nærstående alpetur, så valget falt på Juvasshytta og en rolig dag over 2000 moh. Det passet i grunnen bra, for Ola manglet litt av hvert i området. Etter en trivelig kjøretur med formiddagsstopp i travle Lom, var vi klare for tur fra Juvasshytta rundt kl. 13. Sen start, mest på grunn av værmeldingene. Vi gikk til Styggebreen og valgte å tusle i sporet uten tau. Vi møtte noen taulag på vei ned, og hele kroppsholdningen og blikket sa mer enn 1000 >>>

Map     9 comments

Lang runde sør for Bygdin

Date:
09.07.2015
Characteristic:
Trip by foot
Duration:
27:36h
Distance:
60.7km

I innspurten på Valdreslista til Linn Therese har det vært mange grå nåler i området sør for Bygdin, et område med lange anmarsjer hvor det er lite praktisk å plukke en og to topper ad gangen. Tanken om en lengre rundtur dukket derfor opp. Dag 1 Eidsbugarden-Yksendalsbu og dag 2: Yksendalsbu-Grihamar Milestein i Vang. Torsdag til fredag bestemte vi oss for å gjøre et forsøk, backet av lovende værmeldinger. Vi tok bussen til Eidsbugarden og begynte turen i strålende solskinn litt før kl. 11:00, men med noe kald vind og maaasse snø. Dette skulle bli en lang tur, så litt tempo måtte til. Jeg innførte planlagte tider pr. kilometer som vi hadde litt motivasjon av de første 1-2 timene, typisk 15 minutter på kilometeren. Selv om det var så å si sammenhengende snø innover, holdt >>>

Map     7 comments

Tåketur med Linn Therese og Vilde Marie

Date:
07.07.2015
Characteristic:
Trip by foot
Map    

Galdebergtinden supertur

Date:
04.07.2015
Characteristic:
Trip by foot

Linn Therese har skrevet rapport

Map    

Livet på eggen og mye snø

Date:
02.07.2015
Characteristic:
Alpine trip
Duration:
29:19h
Distance:
27.4km

Linn Therese har skrevet rapport

Map    

Svettetur i Hurungane

Date:
23.06.2015
Characteristic:
Randonnée/Telemark

Flott tur med Ola, Gunnar og Helge. Møtte Helge på Turtgagrø halv sju og var klare til avmarsj inn Ringsdalen litt over 7. Vi kunne, den 23. juni, beholde skiene på hele veien inn dalen. Mildt, men fast morgenskare innover. Vi begynte med Austre Ringstinden og avsluttet med Nørdre Midtmaradalstinden. Forferdelig bløt og råtten snø enkelte steder, sterk varme og fri flyt av svette. Etter Austre Ringstinden fra sør fortsatte vi ned i bassenget på Stølsmaradalsbreen og opp på ryggen mellom denne og Nestnørdre Maradalstinden før vi gikk opp flanken til topps.

Map     1 comment