Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Facebook

Vintereventyr

Date:
21.11.2016
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
12.4km

Fin luftetur etter hvert som sola kom frem. Tungt men fint å kave i nysnøen. Tiden strakk ikke til for Smørlifjellet i dag, men neste gang?

Map     3 comments

Skardåsen

Date:
20.11.2016
Characteristic:
Ski trip
Distance:
8.4km
Map    

Tveitastølberget

Date:
19.11.2016
Distance:
15.3km

Halvmeter dypsnø siste 250 meter.

Map    

Skitur på Åsen

Date:
12.11.2016
Characteristic:
Ski trip
Distance:
9.5km

Fin skitur mest på nesnødd vei. Tungsnødd skog og null elg å se tross maaange spor. Litt lite snø på hogstfeltene.

Map    

Skardåsen en slags joggetur

Date:
10.11.2016
Distance:
12.7km
Map    

Tvengehovde

Date:
09.11.2016
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
4.5km

Fin tur fra Volbufjorden opp hogstfeltet. Nydelig snøskog på åsplatået og jammen kom ikke sola en tur også. Fikk fyrt opp et bål og svidd noen pølser også før retur samme vei.

Map    

Skitusletur i sola

Date:
07.11.2016
Distance:
13.7km

Map     2 comments

Kyrvassnosi

Date:
02.11.2016
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
26.0km

Gunnar var med som hyggelig selskap på denne turen som ble et eventyr værmessig og etter hvert riktig så bra også skimessig. Halvveise planer om Stølsmaradalstinden ble tidlig skufflagt, men turen bød på en ny Jotunheimen 100mpf topp i Kyrvassnosi og en avstikker inn i Gravdalen til toppen Gunnar foreslo som Gravdalsknatten. Et herlig landskap med helt vanvittig rå utsyn (oppsyn) til spesielt Austabottinden, men også Ringstinden og de andre.

Map     2 comments

Nythunjogg

Date:
30.10.2016
Distance:
12.7km

Rolig, men likefullt tung på sitt vis, gåjoggetur. Testing av appfunksjonen for automatisk registrering av besøkte PBEer er ganske ivrig som man kan se. Derfor alle registreringene.

Map    

Morgenluftetur

Date:
29.10.2016
Distance:
17.7km

Morgenloffetur. Mye gåing og litt løping. En del snø over 950 moh. Mye vind på toppen. Fint når sola stod opp ved Trugebakk. Møtte noen jegere og mye elgspor.

Map