Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (4)
- Alpine climbing (3)
- Via ferrata (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
- Other trip (1)
- Other winter trip (2)
-
Ski trip (177)
- Backcountry skiing (71)
- Cross-country skiing (34)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Trip by foot (333)
- Alpine trip (48)
- Hike (156)
- Hillwalk (52)
- Jogging (38)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Skagastølsryggen
- Date:
- 13.08.2011
- Characteristic:
- Alpine climbing
Lars , Harald , Gjermund og undertegnede forlot Valdresen i mørte'n for å prøve oss på denne flotte storturen. Sommeren hadde stort sett vært begredelig, men denne lørdagen så det bra ut. Vi tok i alle fall sjansen.
Litt over kl. 5 stod vi klare i grålysninga ved Turtagrø. Mange timer, høydemeter, klyving og spennende fjellpassasjer lå foran oss.
Opp til Tindeklubhytta gikk det småtungt men greit. Et følge på to med guide fra Norgesguidene passerte oss her og rent ubevisst stresset nok det litt. V-skardet er en flaskehals, og man ønsker ikke altfor mange taulag foran seg her.
Det blei lite pauser oppover. Vi gikk forbi Nørdre Skagastølstinden i flanken, men måtte selvsagt oppom toppen. Her kom et kjærestepar som var tidlig ute og smatt videre i retning Nebbet.
Vi var helt nødt til å ta >>>
Austanbotntindutflukt
- Date:
- 11.08.2011
Litt anmasende tur siden jeg skulle hente barn i barnehagen. Dro fra Valdres kl. 02.50. Glemte lommeboka på pumpa ved Statoil Fagernes og måtte tilbake da jeg oppdaget dette i Ulnes. Plukket opp Heidi og Christian ved Murane og møtte Aleksander litt oppe i lia over starten. Det var en kald klar natt, etter hvert med rim og glatte steiner. Helt øverst lå litt snø og i morgentimene var det bikkjekaldt med klamme tåkeskyer og null tørk. Kom meg opp på toppen på et vis, men alle de andre som gikk opp senere på dagen fikk nok en bedre opplevelse.