Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (4)
- Alpine climbing (3)
- Via ferrata (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
- Other trip (1)
- Other winter trip (2)
-
Ski trip (177)
- Backcountry skiing (71)
- Cross-country skiing (34)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Trip by foot (333)
- Alpine trip (48)
- Hike (156)
- Hillwalk (52)
- Jogging (38)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Styggedalsryggen
- Date:
- 05.06.2011
- Characteristic:
- Alpine trip
- Duration:
- 13:30h
Denne turen var satt opp som en litt friskere fellestur på turprogrammet til Valdres Tur- og Fjellsportlag våren i år. Det var satt av fire helger til å forsøke å få klaff med finværet. Det to første aktuelle helgene passerte elegant med møkkavær før plutselig yr meldte om godvær påfølgende helg.
Som så ofte før ble værmeldingene litt mer nyanserte når det nærmet seg, men vi valgte å dra. Det var spådde høyt skydekke og en del sol på morrakvisten i kombinasjon med veldig lite vind gjennom natta.
Natta ble for øvrig valgt som turtidspunkt, både på grunn av morgensola på Gjertvassbreen og større sjanser for å unngå slush-skred utover ettermiddagen.
Vi var til sist seks stykker som dro fra Valdres i to biler, ledsaget av den vakreste sommerkveld. Skyfri blå himmel >>>
