Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (4)
- Alpine climbing (3)
- Via ferrata (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
- Other trip (1)
- Other winter trip (2)
-
Ski trip (177)
- Backcountry skiing (71)
- Cross-country skiing (34)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Trip by foot (333)
- Alpine trip (48)
- Hike (156)
- Hillwalk (52)
- Jogging (38)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Skreifjella
- Date:
- 07.12.2013
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 1:33h
- Distance:
- 4.8km
Etter formiddagens tur og lunsj hos Jørn var det klart for ny tur.
Gitte og Kåre ble nokså spontant med på dagens tur nummer to og vi plukket opp dem på veien. Litt forviklinger var det siden Jørn trodde vi skulle til Skreikampen , og han fablet om 6 mils kjøring hver vei, noe jeg ikke helt kunne skjønne. Vi kjørte likevel mot "toppen min", men Jørn trodde lenge han skulle gå en ny vei mot nevnte Kampen, før han omsider tok tegninga. Det var et annet fjell vi skulle på.
Det var fint å kjøre opp den brøytede veien opp mot Nyhus og mange hyttefolk var på hyttene sine til Gittes store overraskelse, men det var da plass til bilen vår også.
Vi ruslet blåmerket sti sti sørover og det blei en del knall og fall på meg etter hvert som jeg oppdaget is under snø i stien.
Nord-nordøst for toppen måtte vi forlate >>>
Vallerdalsåsen
- Date:
- 02.11.2013
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 3:03h
- Distance:
- 13.0km
Tur med Heidi . I mangel på noe bedre turmål, ble denne valgt. Ny topp for oss begge og kort kjørevei. Gikk fra Skifjell via Mensvann og på blåmerka sti mot krigsleir. Gikk litt feil og måtte snu og gå tilbake igjen. Skikkelig trolsk landskap rundt toppen(e). Var oppom begge toppunkt og ble dugelig blaute på beina ved kryssing av susptekte sumper. Returnerte rundt Mensvann på vei og tilbake ved bilen etter ca. 3 timer på tur. Nydelig vær og tørr og god som jeg er på beina nå, så er tanker om terningkast 1 for lengst borte. Trivelig tur Heidi. Takk for turen!
Sikkilsdalshøe i perlevær
- Date:
- 30.10.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 3:09h
- Distance:
- 15.8km
Er ikke mye i fjellet om dagen, men med værmeldingen som var for i dag ble suget for stort. Prøvde å få med noen, uten å lykkes med det, noe som var like greit i retrospekt.
Duret oppover dalen i tåke og brøt gjennom like før Båtskardet. Isete og glatt vei, men herlig nypudret landskap i frisk høstsol. På toppen av Flya lå snøen så jevnt at jeg tipper men med noen godt ripete ski kunne fått seg en fin skitur på flatene på den tynne såla. Uansett herlig å dundre over her med millioner av blinkende snødiamanter, Det er noe spesielt med brytningen mellom høst og vinter i fjellet.
Parkerte godt inne på campingplassen ved Maurvangen. Stod ikke i veien for noen her i dag, rimelig dødt over hele området. Fulgte så T-stien. Det var mye tilfrosset overvann og vannsig som gjorde >>>
Gå og litt småjogg på morran
- Date:
- 13.10.2013
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 3:07h
- Distance:
- 14.3km
Flott utnyttelse av morran. Stod opp tidlig og ville egentlig til Skreddalen, men automatbommen var ute av drift og bommen nede, så vi måtte snu på planene og reiste til Fagerstrand.
Nydelig soloppgang oppunder toppen på Mefjellet og flott vær hele runda videre.
Bortsett fra et par korte nedturer var humøret og innsatsen til Linn Therese storslagen.
Vi hadde flere spennende og morsomme lemenmøter hvor Linn Therese virkelig fikk lemenønsket sitt oppfylt, også en hissigpropp som skremte alle familiemedlemmene.
Turen ble avsluttet med forfriskende vading av Rjupeelva.
Noen håpløse mobilbilder for dokumentasjonens skyld :)
Tror ikke GPS'n registrerte alle småpausene. Vi hadde en del av disse. Sånn oppsummeringen nedenfor fremstår ser det jo nesten ut som barnemishandling.