Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Facebook

Steindalsnosi PB Summit III

Date:
11.09.2016
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
7.7km

Fellestur på Peakbooktreffet med Øyvind, Svein, Tommy og Gitte. Chris ble også med siden Skeie ble avlyst. Julia, Linn Therese og Sunniva snudde etter en stund. Frank og en kompis som også skulle være med hadde gått i forveien. Vi møtte igjen de oppunder toppen. Vi gikk inn til Fannaråkbreen og så i kanten av denne opp til ryggen øst-nordøst for toppen. Et lite opptak øverst, men ikke vanskelig. Våt nysnø øverst og mye vind innover platået mot toppen. Været var ikke så mye å skryte av. Frank og kompisen hadde snudd på østtoppen og dermed ikke fått med seg høyeste punkt (begge er ikke 2025, noen må få målt dette. Tore???) På returen dumpet jeg turfølge mitt og gasset på nedover for at de andre ikke skulle måtte vente for lenge. Fine bilder i Chris sin rapport: https://peakbook.org/Chris/tour/183655/Steindalsnosi.html

Map     5 comments

Geite PB Summit III

Date:
10.09.2016
Distance:
12.0km

Skulle gåt tur til Storbreahøe i dag med Julia, Linn Therese og Sunniva. Rune, Gitte og Tor-Arne slang seg også med. Kom aldri over Storbreagrove. Bestemte oss for Geite i stedet, men været ble bare dårligere og terrenget var bustete, så jentene snudde. Vi andre skled oss opp via Rundhøe. Lite mat og drikke og pause på denne turen, men vi kom nå opp.

Map    

Gravolskampen

Date:
06.09.2016
Distance:
8.4km

Masse vind

Map    

Slavasshøgda been there done that

Date:
04.09.2016
Characteristic:
Trip by foot
Distance:
6.6km

Hva er det å si om denne? Stusseligste fylkestopp! Stusselig topp! Topp? Joda topp er topp og tur er tur. På retur fra København til Skrautvål la vi inn denne ikke ubetydelige omveien. Positivt: Frisk luft, litt mosjon og et forfriskende bad i tjerne langs veien. Ny fylkestopp. Negativt: Uveisomt terreng, null utsikt, hjortelusfluer og annet snacks. Nesten rart at ingen ildsjeler har merket ei rute opp hit slik at det kan bli litt bedre tråkk / sti?

Map     6 comments

Grønsennknippa

Date:
01.09.2016
Distance:
7.7km

Liten ettermiddagstur til Knippa med Linn Therese. Sur vind på toppen, så vi ble ikke lenge.

Map    

Skarvemellen

Date:
31.08.2016
Distance:
9.9km

Skal ikke repeteres!!!

Map     4 comments

Goaren

Date:
28.08.2016
Distance:
12.4km

Glemte å slå av i tide som vanlig. Stien fra nordvest var både våt og delvis gjengrodd. Blir ingen hyppig gjenganger dette.

Map    

Vardakamben FIL venting

Date:
22.08.2016
Distance:
9.0km

Map    

Hasselbrak

Date:
22.08.2016
Distance:
63.3km

Høyeste topp i Hamburg, denne gangen med GPS skulle jeg klare å finne den. Dro fra Elstorf med Linn Therese og så tuslet vi i vei. Fikk riktignok dårlig tid med tanke på flyet etterpå, men alt gikk bra.

Map    

Brocken

Date:
20.08.2016
Distance:
14.1km

Kombinert gå og joggetur fra Ehrenfriedhof parkering i vest opp til toppen. Greit første del, men litt trått å puste når damploket på Brockenbanen kom og spydde ut masse kølrøyk. Begynte å regne masse og på toppen blåste det friskt. Kort opphold. Synd, siden de sier utsikten er vid.

Map