Archive - Date
Archive - Activity
- Bike trip (2)
-
Climbing (4)
- Alpine climbing (3)
- Via ferrata (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
- Other trip (1)
- Other winter trip (2)
-
Ski trip (177)
- Backcountry skiing (71)
- Cross-country skiing (34)
- Randonnée/Telemark (16)
-
Trip by foot (332)
- Alpine trip (48)
- Hike (156)
- Hillwalk (51)
- Jogging (38)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Favourite peaks
Rasletind
- Date:
- 08.05.2021
- Distance:
- 13.6km
Fin tur med Julia og Linn Therese. Første gang jeg har gått rett opp til Rasletind fra nordøstsiden. Stort sett fin snø. Startet tidlig og var oppe før folkevandringen som fulgte etter hvert.
Jeg og Linn Therese kostet på ned, og kom ned snaut 40 minutter før Julia, men med litt godteri i bilen gikke det greit med venting.
Leirungsdalen drømmedag
- Date:
- 07.05.2021
- Distance:
- 16.1km
Fantastisk dag i Leirungsdalen med Harald. Terningkast 6 for turfølge og vær, men et øye trekk for snøkvaliteten (kjip kjøresnø) og et øye trekk for dårlig form.
Målet var Austre Leirungstinden, i utgangspunktet vel så mye fjellskitopp som randotopp, men vi tok nå rando i dag da. Gikk greit inn til breen, men opp i gryta med kladder tykke som julekaker i steikende sol, gikk den gamle tom for krefter.
Mistet litt piffen og var ikke videre giret på SØ1 der jeg stod og prøvde litt forsiktig mens Harald tok med seg SØ2 og 3. Men Harald, full av overskudd og pågangsmot, lot seg ikke stoppe av en pjuskete gammel mann, og dro på stegjerna og la i vei med løfte om at kun starten var litt cruxete. Etter en pust i bakken, litt mat og drikke, lusket jeg etter. Lenger oppe viste det seg >>>
Fagerdalsrunde
- Date:
- 06.05.2021
- Distance:
- 7.9km
Fin runde over Kongsliknuppen, Heimre Fagerdalshøe og en av Synshorntoppene med Linn Therese. Dro etter hun var ferdig med tentamen.
Josten på langs
- Date:
- 28.04.2021
- Duration:
- 51:00h
- Distance:
- 81.9km
Alexander tok kontakt tidligere i vinter og proklamerte at i mai hadde han for første gang på aldri så lenge tid og lyst på langtur. Selv var jeg litt mer lunka til langtur i mai, da det på den tiden var en del andre planer, men etter å ha fått tenkt meg litt om, dukket en gammel drøm opp: Josten på langs.
Foreslo dette for Alexander som tente på ideen med en gang, og fra å være litt lunken ble jeg også med ett svært gira. Denne turen har litt høy terskel og lang dørstokkmil, så den har glatt blitt skjøvet til side år etter år etter år. Men kanskje i år?
Månedene gikk og perioden vi hadde tilgengelig nærmet seg. Allerede mot inngangen til Alexander sin turnusfri var det tegn til en bedre værperiode, litt usikkert, men for bra til ikke å vurderes seriøst. Tirsdag bestemte vi >>>