Archive - Date
Archive - Activity
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (2)
- Expedition (2)
-
Ski trip (258)
- Backcountry skiing (73)
- Cross-country skiing (176)
- Trip by foot (473)
Åvellhaugen
- Date:
- 06.10.2019
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 4.2km
Fin tur til Åvellhaugen, der Helselaget har sørga for framragande merking heile vegen heilt til topps. Turen gjekk først på veg på grunn av stengt bom, før sti tok av mot nordaust.
Usikker på kvaliteten av GPS-sporet, då det ser ut som eg gjekk ulike stiar på fram- og tilbaketuren. Men eg gjekk no langs same stien.
Torderudhøgda
- Date:
- 06.10.2019
- Distance:
- 3.1km
Tur til Torderudhøgda i fint ver. Lite sti og litt snø å gå i. Fin utsikt frå toppen.
UTM-rutetur Lillehammer
- Date:
- 15.09.2019
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 4.9km
Antatt nest siste UTM-rute i Lillehammer er eit faktum med denne turen.
Korstadkampen. Markert topp med mykje utsikt og lite besøk.
- Date:
- 09.08.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 2:48h
- Distance:
- 8.8km
Dagens tur gjekk til Korstadkampen. Eg gjekk langs sti, skogsveg og knalla så i terrenget rett opp mot toppen. Her var det flott utsikt til alle kantar, og svært bratt (!) ned på sørsida.
På veg ned att var det markert merking for sti ned til hytte ved Holmtjønnet. Der stoppa markeringa opp. Fann ut at raskaste veg tilbake var på nordsida av Holmtjønnet, der det var ei blanding av ur og skogsterreng med teikn til sti, som etterkvart gjekk over i brukbar sti før turen gjekk tilbake på skogsvegen.
Fin topp og fint turterreng, i grunn rart at det er såpass få som ser ut til å besøke denne toppen.
UTM-rutetur mellom fv. 250 og Lillehammer-Gjøvik grense
- Date:
- 03.08.2019
- Characteristic:
- Hike
- Duration:
- 2:06h
- Distance:
- 8.5km
UTM-rutetur til 571-6767 og 572-6767.
Klokka gjekk straumtom før turslutt. Turlengd og turtid er justert slik at desse er nokolunde reelle.