Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (8)
- Bike trip - mixed (4)
- Bike trip - road (3)
-
Climbing (1)
- Via ferrata (1)
-
Other winter trip (30)
- Snowshoe trip (30)
-
Ski trip (144)
- Backcountry skiing (22)
- Cross-country skiing (122)
-
Trip by foot (206)
- Alpine trip (2)
- Hike (126)
- Hillwalk (24)
- Jogging (1)
- Walk (51)
- Workout (1)
Favourite trips
- Sokse og Sokse Nordklo
- Storbreatind, Veslbreatind, Hurrbreatinden,
- VTFL vårskihelg: Bukkeholsbreen rundt I
- Falketind (VTF)
- Familieturen 2011: Galdhøpiggen fra Spiterstulen
- Rasletinden med Ingrid og Ingvild
- Vestre Kalvehøgde med Ingrid & Ingvild
- Store Smørstabbtind
- Sauen, Ø1 og Ø2 for Saksa og en uventet hendelse
- Søre Smørstabbtinder
Søre Smørstabbtinder
- Date:
- 28.05.2017
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 18.9km
Korreksjon: Turen var 20,0 km og 944 hm - i følge loggen til turfølget, GunnarK. Min tlf lå igjen i sekken ved foten til Søre Smørstabbtind.
Grå start på dagen, med regndrypp oppover. Mørke skyer i vest la en demper på forventningene. Satte likevel kursen mot de Søre Smørstabbtindene.
Været snudde til drømmevær (!) og vi kom enkelt opp på alle de fire toppene! Her fra nr. 1; Søraustre Smørstabbtind. Storebjørn i bakgrunnen.
Landskapsrommet mellom de Søre Smørstabbtindene er et spesielt vakkert sted. I bakgrunnen bandet mellom Søre S. og Sørvestre, sistnevnte til høyre.
Glemte i iveren etter å komme opp å ta med mobilen opp på Søre. Bak fra v.: Litt av Kalven, Skeia, Veslebjørn, Sokse og Storebjørn.
Fra Sørvestre Smørstabbtind mot Rauddalstind og Gravdalstind (lengst >>>
Leirbreen/ Smørstabbreen
- Date:
- 26.05.2017
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 15.7km
Turmålet var de Søre Smørstabbtindene. Som bildene viser var det ca 20-100 meter sikt. Vi fulgte DNTs stikka løype opp til toppen av breen, med håp om at det lave skydekket skulle letne etter hvert. Det skjedde dessverre ikke. Vi tok imidlertid opgaven med å sette opp igjen samtlige stikker som var falt ned. Bildene viser alt vi så av fjell! Men fin tur�
Store Smørstabbtind
- Date:
- 20.05.2016
- Characteristic:
- Backcountry skiing
Flott tur med turleder Iver Lund Aakre (Fyrst og Fremst) og Per Olav Ødegård. Skftende vær, men fint på toppen!

