Archive - Date
Archive - Activity
-
Other winter trip (2)
- Snowshoe trip (2)
-
Ski trip (50)
- Backcountry skiing (15)
- Cross-country skiing (18)
- Randonnée/Telemark (8)
-
Trip by foot (127)
- Alpine trip (23)
- Hike (35)
- Hillwalk (32)
- Jogging (10)
- Workout (1)
Archive - Geography
Peakbook-Friends
Skardåsen med 3 andre jenter
- Date:
- 10.06.2014
I kveld ble Vilde Marie, Marte og Oda med til Skardåsen. Vi skulle ut på tur og kose oss og leke litt ved "froskedammen" og spise litt kveldsmat på toppen.
Vi hadde med bøtter og hov og begynte med en gang å fange rompetroll og holdt på med det helt til pappa sa at vi måtte komme oss på toppen.
Det er ikke så langt til Skardåsen herfra så det gikk fort.
På toppen balanserte vi alle fire på en gang på den runde skiva og etterpå lekte vi mye gøy før vi til slutt laget navnene våre med Martes bokstavkjeks.
På tilbakeveien fanget vi flere rompetroll i bøtter før vi helte alle tilbake igjen da vi måtte gå.
Skulle ønske vi kunne lekt lenger på turen.
Min første 10km
- Date:
- 16.03.2014
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 10.9km
Nå har jeg jogget litt i snart trekvart år og det er kjempemoro ... nesten bestandig ... ikke bestandig. Litt etter litt har jeg klart og løpe litt lenger. Nå skulle jeg prøve på 10 kilometern som pappa kalte det. 10 kilometer, det er ganske langt det for små jentebein. Jeg fikk være med å velge hvor. Det er ikke så lett om dagen. Is noen steder, dum hard asfalt og sånn. Vi ble enige om å prøve litt på vei og litt i skiløypa til flyplassen. Vi startet tidlig, mamma pappa og jeg. Først litt på veien og så i løypa. Pappa hadde med sånn GPS sånn at vi kunne sjekke hvor langt vi hadde løpt. Det var bare en regel sa pappa, og det var at jeg måtte løpe hele veien og ikke kunne gå noen ganger. I begynnelsen var det tungt og jeg fikk vondt i foten, så blei det bedre og jeg kom >>>
Fine trær og sånt
- Date:
- 08.02.2014
- Characteristic:
- Cross-country skiing
I dag måtte vi på en skitur sa mamma og pappa fordi det skulle komme sola.
Værmetereologene sa at det bare skulle være fint først, så vi skyndte oss og kjørte til et sted som het Nythun, og så var det så fint at pappa sa vi kunne kjøre en bomvei slik at vi kom på en fjelltopp.
Det var ikke sånne fine spor og sånn, men vi gikk i noen gamle krokspor og koste oss med deilig varm sol og trær som så ut som melisdukker. Det var kjempefint altså.
På veien måtte jeg og mamma stille oss under noen fine trær for å bli tatt bilde av.
Sånn snart kom det mange oppoverbakker. Først syntes jeg det var litt dumt med bakglatteskia mine, men til slutt kunne vi gå ut av alle løyper for å komme til toppen og da laget jeg mine egne spor. Det var morsomt, sa da gikk jeg og trallet på noen >>>