Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (66)
- Bike trip - mixed (27)
- Bike trip - off-road (10)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (2)
- Alpine climbing (1)
- Other trip (4)
-
Other winter trip (227)
- Snowshoe trip (219)
-
Ski trip (661)
- Backcountry skiing (273)
- Cross-country skiing (101)
- Randonnée/Telemark (287)
-
Trip by foot (3739)
- Alpine trip (7)
- Hike (334)
- Hillwalk (2247)
- Jogging (751)
- Walk (1)
-
Workout (3)
- Indoor cycling (1)
- Treadmill (2)
Peakbook-Friends
Favourite trips
Favourite peaks
Sunndalsnipa, kjærkomment gjensyn :-)
- Date:
- 28.03.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 11.0km
I dag var det samstemt enighet om et gledelig gjensyn med Sunndalsnipa som er en eksellent skitopp fra Grøndalen, like over grensa mot Sunnmøre.
Selv om turen var fantastisk fin, som den pleier, ble det idag ikke helt den store episke skiopplevelsen desverre. Fikk gleden av å være på tur med eldste Orheimen i dag, Gustav. Det var sikkert to år siden sist skitur sammen. Det var derfor på høy tid! Gjennomslagsskare i nedre del og klink hardt lengre opp på ryggen. Så hardt var det og sikten til tider så dårlig at vi vurderte et kort øyeblikk om vi burde snu under det bratteste partiet før man kommer opp på ryggen. Heldigvis tok vi til vettet og tok heller av skia og sparket oss spor opp denne kneika. Det gjorde vi lurt i, for lengre opp på ryggen mot siste delen før toppen, klarnet >>>
Supre Sagetindane
- Date:
- 23.03.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 9.0km
Supre Sagetindane skuffer sjelden !
Flott dag å ha fri på i dag :-) Litt rusk i maskineriet idag og derfor litt greit å ta en tur i egen bakgård ! Tok på skia rett oppi traktorveien bakom huset og labbet oppover. Stort sett tørr og fin snø, men jeg merket at sola varmet den fort opp så det var nok greit å få nyte den nå i dag for å få best mulig forhold. Ingen spor fra tråkkemaskin eller andre tobeinte oppover. Jeg valgte derfor en en direkte linje opp mot toppen der jeg vanligvis kjører ned igjen . Dette er det kjappeste når veien ikke er tråkket og også den korteste veien. Jeg kunne ane på vei oppover at nedkjøringen ville innfri til forventningene og det gjorde det også !!
Hadde en god pause på toppen og fikk nyte brødskiva og den varme teen i godt selskap med deilig >>>
Glitregga
- Date:
- 18.03.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 10.7km
En nydelig dag med litt skiftende skydekke, men mye deilig sol og nysnø !!!
Vi kunne ta på oss skia på parkeringen og tråkket glade i vei oppover ganske lettet over at det var dagsferske spor i rett retning. Fulgte sporene oppover men tråkket etter en stund heller egne spor da de eksisterende krysset litt for mye for min smak ;-) Da vi kom opp på siste ryggen mot toppen kom det desverre et lavere skydekket sigende med noe tidvis hagl. Det ødela for den flotte utsikta på toppen, men vi satte oss likevel ned i ly av varden og tok oss en koselig og velfortjent matpause. Nedkjøringen var superfin og sikten bedret seg da vi hadde kommet oss ned fra toppryggen heldigvis. Måtte unne oss en ekstra pause nedi lia bare for å kunne nyte litt varme fra sola som igjen åpenbarte seg :-)
Turfølge >>>
Pulktur til Revureholten
- Date:
- 11.03.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 8.1km
Vinjar og meg fikk en kjempefin dag opp til Revureholten og påfølgende lunsj og skileik på Lotsstøylen. Dagen startet med sol og klar himmel men skyet over da vi var på vei oppover . Vi rakk akkurat ned til bilen før regnet kom, men føret var forbausende bra idag :-)
Ørskogfjellet
- Date:
- 07.03.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 17.5km
Etter en tung avskjed med de to pusene mine, Bill og Eragon som har fått seg et nytt hjem, var det deilig å klarne hodet med en skitur på Ørskogfjellet i nydelig vær selv om det ble lite stopp underveis grunnet en god porsjon med sur og kald vind :-)
Sagetindane
- Date:
- 03.03.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 9.5km
Rene påskestemningen med vindstille og herlig sol på toppen :-) Fin opplading til seinvakt !
Lotsbergnibba-Svartegga på ski og uendelig blid:-)
- Date:
- 02.03.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 11.0km
En finfin tur via Lotsbergnibba og bak til Svartegga. Mye flott snø som var tørr og fin idag pga kjølig natt og morgentemperatur. Det er alltid spennende og noe utfordrende å gå opp på Nibba med ski i dyp snø og idag var intet unntak i bratteste partiene. Lite vind i høyden og strålende sol gjorde turen maksimal og spesielt når nedkjøringen ble så bra. Slike dager gir en utrolig vitamininnsprøyting og håper på mange slike den nærmeste tida !! Ooo lykke :-)
Sagetindane - Ski, endelig!
- Date:
- 27.02.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 9.5km
Overraskende bra føre og sol det meste av turen. Mer kan man ikke be om :-)
Pulktur med minsten på Lote
- Date:
- 26.02.2017
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 7.1km
En flott dag ble det etter litt skodde på morgenen. Trått føre med noen plussgrader som gjorde snøen sugende fra første stavtak . God trening å dra med seg pulken oppover. Hadde et lite håp om at tråkkemaskina hadde vært oppover i helga , men den gang ei. Det hadde falt en del snø siden fredag da jeg vet den var oppover sist. Ove var hjemme og så på vinteridrett på TV og skulle etter avtale møte oss etter hvert. Da vi var kommet litt nedom Lotestøylen kom han sigende bak oss og det var derfor god timing for en pause oppe ved Fellesfjøsen i solveggen.
Etterpå tok vi turen oppom Mistelen før vi forsiktig beveget oss nedover igjen på et noe utfordrende føre for å si det mildt ;-) Vinjar storkoste seg bak i pulken mens mammaen lå og rullet i front..
Vindfull skitur til Svartegga
- Date:
- 24.01.2017
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 11.5km
Endelig en fridag og en mulighet til å skifte ut de to siste trimpostene. Mye vind i dag og surt. Nå hadde jeg flere ganger allerede utsatt turen pga vær og vind og sjølvsagt stramt tidsskjema :-) idag hadde jeg hele dagen fri og var superklar :-)
Bar skia opp til Lotsbergstøylen og kunne ta dem på der. Fikk rene vårfølelsen av de begredelige snømengdene som er igjen i Lotsbergdalen. Slike forhold er vanligvis å finne i slutten av mai ... Var litt spent på forholdene opp Gjørva siden det var rimelig fast føre oppover dalen. I tillegg var det en voldsom sørlig vind som regelrett dyttet meg oppover stigningen! Gjørva gikk som en lek da det var et 6-7 cm tørt snølag oppå skaren som gav et godt grep. Hadde vinden kommet fra motsatt hold spørs det om jeg hadde kommet meg fremover >>>
