Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Glitteregga

Date:
18.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
3:49h
Distance:
9.5km

Flott tur ilag med Vinjar og Elisabet. Skodda lå og trykket idag, men satset på at vi kom over denne og at det ville brekke opp litt utover dagen, noe som viste seg å stemme :-)

Map    

Lotsbergnibba

Date:
17.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:49h
Distance:
5.2km

Ettermiddagstur med Vinjar. Veldig kjekk tur med mye sang og latter :-)

Map    

Førde: Nesfjellet og Svartefjellet

Date:
16.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
3:45h
Distance:
12.5km

flott tur ilag med Janne, turrapport kjem

Map    

Nibba

Date:
14.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:15h
Distance:
5.2km
Map    

Gloppen: Breistølbrupynten, Storefjell, Selda, Bruraknappen

Date:
13.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
5:15h
Distance:
17.6km

En forholdsvis grå dag, men uten nedbør og finfin turtemperatur. Kjørte via Hyen over Røyrvikfjellet og tok av mot Røyrvika. Parkerte ved en snuplass rett før den øverste, innerste garden. Jeg passerte en kar godt opp i åra på sykkel med sidespeil da jeg kjørte innover ;) Han kom forbi etterpå da jeg sto klar til avgang. Han lurte på om jeg skulle opp og bygge ut vatnet.... Det kunne jeg bekrefte at jeg absolutt ikke hadde planer om! Jeg sa at jeg kun var ute for turen sin del. Han var fornøyd med det svaret tror jeg ;) Han kunne konstatere at jeg var på rett kurs og jeg la av gårde. Fulgte traktorveien en km ca før det var skilt som merket stistarten til Røyrvikstøylen. Fin og tydelig sti helt opp til vatnet og Støylen. Ved første hytta, tok jeg av og fulgte et vagt dyretråkk >>>

Map    

nibba

Date:
12.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:25h
Distance:
5.2km
Map    

Eggene og Branden

Date:
10.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
3:00h
Distance:
10.0km

Nydelig høstvær og en dag som absolutt burde brukes til tur. I og med at Ove og brødrene Orheim var av gårde på et hårete prosjekt i Stryn og jeg skulle ha nattevakt, var det uaktuelt å reise langt hjemmefra. Vurderte Svartegga, men fant ut at Eggene fortjente et besøk, da det var en stund siden sist. Flott og solfylt, med lite vind. Kjølig i lufta, så det ble ikke så lenge vi satt på toppen, men lenge nok til å få i oss litt godsaker og drikke. Tok returen innom Branden slik at vi fikk registrert oss i den boka der ;) Hadde det særdeles festlig med å trene på High Fives, noe som vekte stor begeistring hos Vinjar!

Map    

Stranda: Flosteinnibba og Overvollhornet

Date:
08.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
5:39h
Distance:
15.5km

Flott tur i lag med Torleiv. Startet fra Røyr i noget grått og hustrig vær. Lett småregn til tider og en del vind i høyden. Parkerte ved gardsbruket på Røyr og fulgte en traktorvei til øvre del av rasvollene som er satt opp. Hefra gikk det en tidvis rødmerket sti oppover i Haukhammerdalen. Denne er videre merket med spredte varder og skrår nordøstover i overkant av vatnet på 1081 opp mot bandet mellom Flosteinnibba og Overvollhornet. Lettgått ur oppover her mot den fine stigningen opp ryggen mot Flosteinnibba. Her oppe var det fortsatt litt småregn og vind men vi satt oss i ly ved varden for å nyte medbrakt niste. Torleiv kunne by på hjemmebakt eplekake á la Orheim. Sjølvsagt var det ikke han som hadde lagd denne. Det var vel heller hans mor, men den smakte uansett utsøkt! >>>

Map    

Rusletur

Date:
06.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:00h
Distance:
8.5km
Map    

Nibba

Date:
05.10.2015
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:45h
Distance:
5.2km
Map