Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (66)
- Bike trip - mixed (27)
- Bike trip - off-road (10)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (2)
- Alpine climbing (1)
- Other trip (4)
-
Other winter trip (224)
- Snowshoe trip (216)
-
Ski trip (653)
- Backcountry skiing (269)
- Cross-country skiing (98)
- Randonnée/Telemark (286)
-
Trip by foot (3488)
- Alpine trip (7)
- Hike (317)
- Hillwalk (2098)
- Jogging (684)
- Walk (1)
-
Workout (3)
- Indoor cycling (1)
- Treadmill (2)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Sagetindane i supre snøforhold
- Date:
- 05.02.2022
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 9.3km
Det ble en superfin formiddagstur til Sagetindane. Valgte å gå rett opp mot toppen fra Lotsstøylen, til tross for ganske bra mengde snø å brøyte i. Tenkte det var greit å sjekke ut forholdene for nedrennet i tilfelle aikten ble dårlig. Det var skylag som kom og gikk, men været var mye bedre enn jeg hadde håpet på. Litt kald vind på toppen, men hva gjør vel det :-)
Litt fast føre i øvre del, men etter hvert ble det fantastisk fint!!! Dette var virkelig en fin start på lørdagen. Etterpå ble det mye skileik og moro hjemme dammen med Vinjar og Ove.
Hogstfeltet x 2 og skihoppkonkurranse
- Date:
- 04.02.2022
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 4.6km
Jeg tok først en liten solotur til endes opp til hogstfeltet for å tråkke sporene bedre. Etterpå ble det en fellestur når Vinjar var kommet hjem fra skulen. Ove ble også med og lagde et superflott hopp for oss i bakken ved Gardfjøsen. Superfin ettermiddagsmoro! Vinjar overgikk foreldrene med lengde på hoppene og ikke minst innsatsen :-)
Skitur til Branden !
- Date:
- 04.02.2022
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 5.8km
Jeg har vel konstatert det før, men Branden er altså ikke helt egnet for skiturer, iallfall ikke skogsetappen!
Men pga grisesur og kraftig vind i dag og mye tette byger så ble det greit å holde seg i le skogen opp til ca 600 meters høyde. Det var ganske lovende vær akkurat ved starten, men det skifter fort når det blåser godt i høgda. Det ble derfor ganske lite sikt til tider mot toppen. Planen om å fortsette mot Eggene måtte utgå i dag. Jeg så svært lite , til tross for skibriller. Det har lagt seg mye snø i fonner mange plasser, og det var helt håpløst å vurdere noe nedkjøring i disse forholdene. Jeg returnerte derfor samme vei, og gikk egentlig ganske greit i skogen, men måtte av med skia et par hundre meter i nederste delen av den bratte skogsstien. JEg var egentlig ganske >>>
Morgentur i herlige forhold
- Date:
- 03.02.2022
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 8.5km
Forsinka start på jobb pga kveldsjobbing, og da var det kjekt å kunne ta en morgenfrisk tur opp i løssnøen.
Før mildere vær skuille komme sigende, var det fremdeles suuuuperduper nydelig snø!!!
Trolledalsegga 977
- Date:
- 02.02.2022
- Characteristic:
- Randonnée/Telemark
- Distance:
- 12.0km
Masse deilig nysnø! Det var kommet omtrent 30 cm bare siden i går, fantastisk deilig å få slike påfyll av dette etterlengtede hvite vidunderet :-)
Etter å ha tilbragt noen timer av dagen i bakken på Harpefossen med Vinjar og Carla og årets skiskule, var det dags å få seg en liten solotur mens gutta var på svømmetrening.
Tung brøyteøkt bare den lille biten over Ljøskaret, etterpå var det å følge nylige oppkjørte spor fra Tråkkemaskina, ettersom det var fraktet arbeidsfolk opp til Sendaren. Fikk gått nesten helt opp, men snudde litt før toppen fordi jeg anså sikten til å være litt i dårligste laget for å våge å kjøre ned direkteruta mot støylen. Etter så mye snø og vind, hadde jeg lyst å ha sett og vurdert et par punkt på ruta i forkant. Det får bli en annen >>>
Nydelige forhold på ski og anna moro
- Date:
- 01.02.2022
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 8.0km
Veldig flotte snøforhold, og litt lettere å gå oppover når tråkkemaskina nettopp hadde kjørt oppover på VEGEN mot Sendaren. Skulle tilbake for å ake med Vinjar, så snudde på ca 760 meters høyde. Nydelig snø!!! Hadde vært greit med breiere ski, men funker flott med fjellski når man skal raske på oppover :-)
Skitur i deilig snøvær
- Date:
- 31.01.2022
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 8.0km
En god del mere snø enn kvelden før. Da var det bare å brøyte nye spor, men klarte å skimte gårsdagens spor stort sett oppover unntatt siste delen. Snøen lavet ned, og sikten var så som så fra Revureholten og mot Lotsbergdalen. Jeg tok derfor retur samme vei som opp. Fine forhold, selv om skia sank noe nedi.
Nydelig kveldstur og fantastiske nære dyreopplevelser
- Date:
- 30.01.2022
- Characteristic:
- Backcountry skiing
- Distance:
- 8.0km
Flott kveldstur oppover mot Revureholten. Flott føre, med hardt under og flott tørr snø oppå. Ikke et vindpust i høgda i kontrast med kvelden og natta før.
Rant ned fra Revureholten, og der flakset ei rype opp fra snøen kun få meter fra meg. Den fløy rett i mot meg og jeg tenkte den ble ganske forfjamset av at jeg kom brått på. Da tok den en liten runde og fløy så rett mot meg igjen og jeg kjente vingene flakset meg midt i fjeset :-) Fantastisk nærkontakt!!
Det var slike stunder en skulle hatt et kamera på hodet :-)
Kom etterpå veldig tett på 2 hjorter 5 meter forann meg - for en herlig kveld!
Flott langrennstur i godt lag
- Date:
- 30.01.2022
- Characteristic:
- Cross-country skiing
- Distance:
- 11.5km
Kveldstur opp i hogstfeltet
- Date:
- 29.01.2022
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 2.0km
Etter en god ettermiddag med buldring samen med Vinjar på Hamna, tok vi oss en luftetur i vinden opp i Hogstfeltet