Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Vedviknibba

Date:
22.03.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.8km

Fin trimtur etter jobb og før jeg skulle plukke opp Vinjar som hadde vært med Carla hjem etter skolen. De hadde storkost seg og det var god stemning og høyt støynivå da jeg kom dit... :-)

Map    

Mot Sagetindane

Date:
21.03.2021
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
8.5km

Fin luftetur på ettermiddag etter å ha vært hele dagen på Harpefossen og Furuhogane med Vinjar, Tom, Carla og Sam.

Map    

Flott tur til Øvre Åsane med Krusegjengen

Date:
20.03.2021
Characteristic:
Hike
Distance:
8.5km

En kjekk tur i lag med Vinjar og hele Kruse company til Indre og Øvre Åsane. Det var fint vær i starten, men ble noe vått på returen. Kjempekjekk stund, med mykje moro underveis :-)

Map    

Branden

Date:
20.03.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.0km

Formiddagstur før det ble en flott tur til Øvre Åsane sammen med Vinjar og hele familien Kruse :-)

Map    

Svartegga fjellskitur

Date:
19.03.2021
Characteristic:
Backcountry skiing
Distance:
13.0km

En fin formiddagstur til Svartegga. Det var egentlig meldt sol men var istedenfor høyt skydekke som gav et meget flatt lys. Lite snø, men kunne ta på skia på Myrane. Det var kjøligere i dag, så den våte snøen var hard og flott å gå på. Nedrennet fra toppen bød på helt ok føre i starten og deretter enkelte knall og fall i det vanskelige lyset der snøen gav gjennomslag for fjellski. Allikevel helt ok valg av ski når føret er som det var i dag. Ønsker mere snø!!!!!

Map     2 comments

Lotsbergnibba

Date:
18.03.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.5km

Tur etter jobb og deilig å være ferdig med jobbuka :-) Etterpå ble det en lang økt med husvask, deilig å ha det unnagjort før fredagen!

Map    

Branden

Date:
17.03.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.9km

I dag skulle jeg jobbe utover kvelden med coronavaksinering og jeg tok med derfor fri et par timer ved lunsjtider. Da tok jeg meg en flott tur i etterhvertt flott vær til Branden og rakk hjemom for å skifte før det bar tilbake på jobb.

Map    

Lotsbergnibba

Date:
16.03.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
5.2km

En vinterlig tur på nibba, greit å gå til fots helt opp så la fra meg trugene på vei oppover.

Map    

Navestøylen

Date:
15.03.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
7.0km

Ove sin bursdag som startet med sang, lys og ballonger. Etter jobb fikk jeg meg en deilig løpetur til Navestøylen før middag med godguttene

Map    

Øvre Åsane med Vinjar

Date:
14.03.2021
Characteristic:
Hike
Distance:
8.5km

En nydelig flott tur sammen med Vinjar til øvre Åsane og indre. Det var mange turgåere på stien i dag og vi koste oss lenge oppe på Øvre Åsane med litt tidlig påskeeggjakt og lang og kjekk lunsjpause. Etter hjemkomst ble det nok en flott stund nede ved moloen med lite fisk på kroken men funn av mange sjøstjerner :-)

Map