Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (66)
- Bike trip - mixed (27)
- Bike trip - off-road (10)
- Bike trip - road (12)
-
Climbing (2)
- Alpine climbing (1)
- Other trip (4)
-
Other winter trip (224)
- Snowshoe trip (216)
-
Ski trip (653)
- Backcountry skiing (269)
- Cross-country skiing (98)
- Randonnée/Telemark (286)
-
Trip by foot (3487)
- Alpine trip (7)
- Hike (317)
- Hillwalk (2097)
- Jogging (684)
- Walk (1)
-
Workout (3)
- Indoor cycling (1)
- Treadmill (2)
Peakbook-Friends

Favourite trips
Favourite peaks
Peakbooktreff: Tverrbytthornet m.flere
- Date:
- 19.09.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 9:27h
- Distance:
- 16.8km
Våknet til en meget hustrig og grå dag. Nysnø et godt stykke ned i fjellsidene og frisk vind. Det var i dag min tur til å få en lengre tur og vi hadde diskutert turalternativene kvelden i forveien sammen med Geir Arne. Etter en rask etterfrokostprat med Geir Arne, ble det besluttet at vi skulle forsøke oss på Tverrbottindane og hvis forholdene tillot det, ville vi gå videre til Tverrbytthornet også, som er en topp jeg gjerne skulle ha besøkt. Endre ville også hive seg med, noe som viste seg å bli et meget hyggelig turfølge :-)
Det var allerede en gjeng på 9-10 stk som var på vei opp mot Tverrbottindane. Vi passerte dem etter kort tid i første stigningen opp fra veien. Vi gikk i retning Leirløyfte og kunne konstatere at gruppen med organisert følge faktisk ikke var langt bak >>>
Nydelig kveldstur på nibba
- Date:
- 10.09.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 1:15h
- Distance:
- 5.2km
Eid: Svoradalsnibba
- Date:
- 06.09.2015
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 3:13h
- Distance:
- 7.5km
Fin tur med Vinjar i bæremeisen. Fikk æren av å guide et par stk opp siste delen mot varden og høyeste punkt. De hadde ikke funnet rette toppen.... Jeg trøstet dem med at de hadde fått med seg hele to topper på turen de i motsetning til alle andre :-) Den første de hadde vært på er det sikkert ikke mange oppom i løpet av året, dermed en eksklusiv bonustopp! Tok oss en Lang og god spisepause før vi snudde ned igjen. Vinjar fikk gå siste delen av turen selv på returen, litt utfordrende og ulendt til tider, men artig for gutten :-)