Archive - Date

Archive - Activity

Archive - Geography

Collected lists

Håfjellet og Kodlifjell

Date:
25.12.2009
Map    

Ullandhaug

Date:
16.12.2009
Map    

Vinjakula

Date:
13.12.2009
Map    

Vådlandsknuten

Date:
12.12.2009
Map    

Vallresknuten

Date:
05.12.2009
Map    

Austra Brødsruva

Date:
08.11.2009
Map    

Nordre Steinheia

Date:
17.10.2009
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
12:00h

Gjekk frå Vinddalen på sti langs Tverråna gjennom Sletteskaret til Fossåkvæven. Flott utsyn herfra ned i det mektige Fossjuvet. Gjekk videre austover til Fossåknuten og topp 952 og 959 og så nordover til midtre og nordre Steinheia. Flott utsikt i skarp haustluft. På tilbaketuren gjekk eg over Molteknuten og mellom Molteknutvatnet og Ratekvævvatnet og ned langs Fossåna til eg kom inn på stien igjen som eg fulgte tilbake til Vinddalen. Det var fint ver med litt frost i bakken og rester av nysnø over 800moh. Tok meg god tid og brukte nimmare 12t på denne turen. Det blei naturligvis mørkt på returen, men hadde med lykt.

Map    

Hellersnuten og Faurlinuten

Date:
13.10.2009

Frå Nesflaten kjøyrte eg av mot Roaldkvam, og etter ca 700 m, rett etter ei bru tok eg opp til venstre på en grusveg av god standard som går opp til Vasstølvatnet og Finnabuvatnet. Etter ca 5 km, mellom Myrane og Vadholmane, i 600 m høgde er det ei bru og etterpå ein høgresving der eg parkerte i vagkanten rett ovanfor svingen. Herfrå gjekk eg opp i det bratte sørvendte skaret aust for Hellersnuten og så opp på toppen. Ned igjen den bratte sørsida og så sørvestover til Faurlinuten og så tilbake same vei et stykke før eg gjekk forbi nokon hytter på stølen Skitli og på stadvis utydelig sti ned til anleggsvegen igjen. Brukte truger det meste av turen over ca 800 moh der det var en heil del snø. Det var sol frå omtrent skyfri himmel denne dagen.

Map    

Mælen

Date:
12.10.2009
Map    

Sletteskarknuten og Bestaliflotene

Date:
19.09.2009

La i frå meg en sykkel ved Tverråna i Vinddalen og parkerte ved inngangen til Røssdalen. Gjekk på sti innover til ca 1 km forbi Indravatnet. Her gjekk eg over elva som hadde liten vassføring etter ei veke med opphaldsver og gjekk opp nordover på en markert rygg langs vestsida av Fossjuvet. En del enkel klyving men greit å koma opp til punkt 655. Flott utsikt herfrå inn i Fossjuvet. Gjekk så vestover til Ulvegrovene, Sletteskarknuten, Bestaliflotene og Indre Holtafjellet. Så tilbake austnordaustover til vestsida av Sletteskarvatnet og fulgte stien ned til Vinddalen. Halvskya og ganske varmt i veret denne laurdagen.

Map