Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Liten kveldstur til Høghaug

Date:
31.08.2024
Characteristic:
Hike
Duration:
1:00h
Distance:
2.5km

Nydelig kveld på Mjølfjell etter en lang periode med mye nedbør, noe terrenget bar preg av. Jeg gikk stien langs Kleivelvi til Kleivelvi bro ved Kårdal og fortsatte litt østover ved Høghaug. Bestemte meg for å gå opp på denne fra sør, noe jeg ikke har gjort før. Bratt, men greitt terreng opp dit. Hadde egentlig ikke tenkt å registrere turen på PB, men startet appen på toppen. Ned igjen vanlig rute på sti og langs vei. GPS-sporet viser kun returen.

Map    

Løvstakken

Date:
30.08.2024
Distance:
3.6km
Map    

Knappen i sol - med Liv Synnøve!

Date:
29.08.2024
Distance:
3.5km
Map    

Knappen

Date:
28.08.2024
Distance:
3.4km
Map    

Knappen nesten tørrskodd

Date:
25.08.2024
Distance:
3.6km
Map    

Knappen mellom regnbyene

Date:
23.08.2024
Distance:
3.7km
Map    

Storrinden

Date:
21.08.2024
Distance:
3.5km
Map    

Storrinden

Date:
18.08.2024
Distance:
3.8km
Map    

Retur fra Simskardhytta

Date:
14.08.2024
Characteristic:
Hike
Distance:
3.4km

Etter en fantastisk flott tur til Kvigtinden var det tid for retur tilbake til Simskardet bro for Stig og meg. Gledelig nok var det god telefondekning i og ved hytten! Nydelig, varmt sommervær og en behagelig tur tilbake til bilen.

Map     2 comments

Geittinden - høyest i Vefsn kommune

Date:
14.08.2024
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
12:57h
Distance:
19.4km

Etter gårsdagens fine tur til Kvigtinden returnerte vi fra Simskardhytta tilbake til bilen. Neste mål var Geittinden litt lenger nord neste dag. Værmeldingene var imidlertid dårlige for den dagen, men bra for dagen, i hvert fall frem til midnatt. Etter å ha tenkt oss om og diskutert saken, bestemte vi oss for å benytte godværet og satse på tur allerede idag. Vi kjørte tilbake til E6 og videre nordover til Trofors der vi handlet inn mat og drikke før vi spiste en god middag på Trixie ved E6. Deretter kjørte vi vei 73 Hattfjelldalsveien østover, tok av mot venstre og fortsatt på Villmarksveien til Vesterbukt der vi hadde leid hytte hos Rune Vesterbukt (mobil 99396853) i Villmarksveien 1308A. Etter å ha installert oss i hytten, dro vi videre nordover på Villmarksveien til Storneshaugan der vi parkerte på Stornesdalen p-plass ved sørenden av >>>

Map     11 comments