Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Gjuratind

Date:
30.07.2019

Med Katharina.

Map    

Nordvesteggen Innerdalstårnet

Date:
28.07.2019

Fin klatring opp Nordvesteggen på Innerdalstårnet. I motsetning til dagen før klatret vi i skyggen, og frøs faktisk litt. Tuslet ned normalveien og sykla ut dalen.

Map    

Sørøsthjørnet Skarfjell

Date:
27.07.2019

Med Håkon Klerud og Haakon Lundkvist. Sykkel inn til Innerdalshytta. Kom opp til der vi skulle sove rundt kl 01 natt til lørdag etter mye somling fra Haakon. Stikkord er: - lang tur på dagtid (Kvanndalstid og Vengetindtraversen) - treig til å pakke - havari på bilen hans slik at vi måtte kjøre fra Sunndalsøra til Buggestranda for å hente han Uansett: Humøret var stort sett bra, og vi var gira på tur. Sørøsthjørnet bød på mye fin klatring med noen taulengder som føltes hardere enn graden. Fant rappellfestet under breen og kom oss fint ned vel vitende om noen kalde øl som lå i bekken lenger nede.

Map    

Aiguille du Midi

Date:
22.07.2019
Map    

Løypa til Marathon du Mont Blanc

Date:
21.07.2019

Gjennomløping av løypa til Marathon du Mont Blanc. Ingen merking, så måtte følge med en del på kartet. Veldig fint over Aiguillette des Posettes. Kjøpte en Sprite i Le Tour. Begynte å gå tom for mat og gel oppover i lia etter Montroc andre gang, og i varmen ble det en seig avslutning bort til Planpraz. Tok feil i et kryss og havnet en del høyere enn nødvendig også. Uansett en god økt i vakre omgivelser.

Map    

Refuge du plan de l'Aiguille - Montenvers - Chamonix

Date:
20.07.2019
Duration:
6:08h
Distance:
19.8km

Fin tur med Katharina opp til mellomstasjonen på Aiguille du Midi-heisen og på fin sti bort til Montenvers og hjem til leiligheten.

Map    

Le Brevent- Aiguille Pourrie - Chamonix

Date:
19.07.2019
Duration:
4:57h
Distance:
15.3km

Tok heisen opp til Le Brévent og løp i rolig tempo i retning Aiguille Pourrie og ned til Chamonix. Kjøpte cola på Planpraz. Fin og varm tur.

Map    

Store Venjetind

Date:
14.07.2019
Duration:
5:34h
Distance:
7.0km

Med Fredrik Steinsvik og Øyvind Enger. Helt grått oppover da vi våknet på Åndalsnes camping, men to av oss hadde troa på klarvær i høyden. Like grått oppe mot toppen av renna og Fredrik snudde her. Vi tok en pause på starten av ryggen, og skimtet etter hvert noe lys gjennom skyene. Oppover mot toppen åpnet det seg, og vi fikk nydelig utsikt der kun de aller høyeste toppene rundt oss stakk opp.

Map    

Romsdalshornet

Date:
13.07.2019

Opp og ned nordveggen med Øyvind Enger og Fredrik Steinsvik.

Map