Archive - Date

Archive - Activity

Peakbook-Friends

So far I'm not a Peakbook-friend of anyone.

Collected lists

Snøfjellet

Date:
24.08.2024
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
1:45h
Distance:
6.1km

Terskeløkt opp til Snøfjellet fra Kvenndalen med Meese. Måtte holde tempoet oppe for å rekke en vielse noe timer senere. Opp og ned på halvannen time. Heidundrende brullypsfest senere på dagen.

Map    

Ålvund - Todal

Date:
16.08.2024
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
5:02h
Distance:
20.1km

Denne turen var i utgangspunktet planlagt som en rundtur med start og slutt på Rennset. Slet litt med å finne startpunktet, men knota meg etterhvert fram til et jorde ved en gård der stien visstnok skulle starte. Var ikke så lett å se på avstand, men etter å ha krysset jordet var det plutselig en godt merket sti som tok meg opp til Rennsetvannet. Derfra var det grei skuring opp til dagens første topp Stortuva. Lettgått i høyden, og kort tid etter var både Midtknuken, Rambjøra og Botnnebba kryssa av. På tur opp til Vassnebba ringte jeg til ho mor og lurte på om hun ville hente meg i Todalen og kjøre meg tilbake til Rennset. Turer som går A til B er i utgangspunktet mye kjekkere etter min mening. Ho mor stilte velvillig opp, så da gikk turen ned fra Vassnebba langs eggen i retning >>>

Map    

Gjevilvasskamman

Date:
06.08.2024
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
9:16h
Distance:
26.2km

Nok en stortur vi hadde gledd oss til lenge. Det finnes mange gode beskrivelser av Gjevilvasskamban her inne, så jeg forenkler turrapporten til bildeteksten. Kort oppsumert var dette et terningkast 6 fra oss begge to. Vi opplevde mye mestring både med å gå opp eggen til Midtre og å gå hakkene på Hemre fra nord til sør. Dette er en kremtur som virkelig anbefales!

Map    

Blåhøa

Date:
05.08.2024
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
6:36h
Distance:
23.1km

Innkvartering på Oppdal for to dager med turer i finværet før vi begge skulle tilbake på jobb. Ingrid hadde lyst opp på Blåhøa, og siden forrige gang jeg var der har det dukket opp en ny smultring i form av Blåhøa NV. Da var ikke jeg tung å be. Fin oppvarming til Gjevilvasskamban neste dag.

Map    

Storsola & Tempelet

Date:
02.08.2024
Characteristic:
Hillwalk
Duration:
6:05h
Distance:
18.6km

2024. Året der Ingrid fikk kryssa av nesten alle sine ønsketurer. Denne gangen var det Sylan og Storsola / Tempelet som stod for tur. Alltid fint med tur i dette landskapet, særlig når været spiller på lag.

Map