Archive - Date
Archive - Activity
-
Bike trip (38)
- Bike trip - mixed (1)
- Bike trip - off-road (37)
-
Climbing (94)
- Alpine climbing (71)
- Ice climbing (2)
- Via ferrata (1)
-
Drive (1)
- Car drive (1)
-
Other trip (1)
- Fishing (1)
-
Ski trip (505)
- Backcountry skiing (15)
- Randonnée/Telemark (490)
-
Trip by foot (435)
- Alpine trip (17)
- Hike (131)
- Hillwalk (162)
- Jogging (123)
- Walk (2)
Peakbook-Friends
Geiranger - Langtur vest for Gomsdalen
- Date:
- 16.07.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 41.0km
Lang dag i fjellet med Ylva på slep. Faktisk den lengste fotturen jeg har gått. Litt av spenninga knyttet seg derfor til om kroppen kom til å fungere hele veien. Jeg valgte derfor å holde et nokså rolig tempo for å ikke gå på en smell.
Turen starter på fin sti inn til den spesielle Gomsdalen. Stien tar deg opp på ca 980 moh, før den går bratt nesten 400 høymdeter ned i dalen. Møtte en del folk på dette partiet, men dette ble også de eneste jeg så på turen. Etter at det restaurerte seterbygget sør i dalen var passert døde stien ganske raskt ut, og det ble en blanding av myr og nokså mye vegetasjon opp selve dalen i retning Storvatnet. Som følge av at det var såpass gjengrodd opplevdes dette partiet overraskende nok som det minst fine på turen. Ryggen opp til Storvassnibba >>>
Tolleknivsegga mm.
- Date:
- 13.07.2019
- Characteristic:
- Hike
- Distance:
- 20.0km
Grei runde med Ylva i fint sommervær der vi kom over skodda da vi kom til Solegga. Fin sti opp til ca 880 moh. Derfra fulgte vi et svakt tråkk som forsvant litt her og der i retning Solegga. Greit nok med unntak av et lite myrparti. Her er det kanskje (?) finere å følge stien opp til Nedre Vassdalsvatnet og traversert videre nordover derfra. Etter Solegga var det slutt på stien. Fra like under Kyrkjefjellet til Vassdalshornet var det stort sett steinurd. Ryggen ned fra Kallskaregga og stien ned fra Kallskaret via Kallskarsetra er veldig fin. Bra med folk på tur oppe i Kallskaret i dag.
Klumpen og Skardhornet
- Date:
- 29.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 7.8km
Ok rundtur med Ylva etter ei fin natt på Helset camping ved Bjørkedalsvatnet. Oda var fortsatt ikke helt i form og tok ei leseøkt i bilen mens vi løp avgårde. Fin sti opp til vannet. Deretter litt ruskete opp til Humpen. Sti igjen langs vannet før det ble lynghei opp til de to siste toppene og ned igjen til vannet.
Bjørnasethornet - Pf 100 nr 700 i M&R
- Date:
- 28.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 3.6km
Etter turen til Keipen kjørte vi opp Brundalsveien til parkeringa. Først noen hundre meter på grusvei før stistart. Litt fuktig til tider, men en ok trimtur til det som ble pf 100-topp nr. 700 i Møre og Romsdal for min del.
Keipen
- Date:
- 28.06.2019
- Characteristic:
- Jogging
- Duration:
- 0:58h
- Distance:
- 6.9km
Luftetur med Ylva på vei til sommerferie ved Holmsbu på Hurumlandet. Oda skulle egentlig være med, men ble grunnet forkjølelse satt igjen på hytta vi hadde leid for natta på campingen ved Bjørkedalsvatnet. God sti hele veien og generelt sett en veldig fin fjelltur.
Folkestaddalen rundt
- Date:
- 23.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 20.8km
Fin runde der Oda var med frem til Kyrshovudet. Sti frem til Kyrshovudet. Deretter litt variert underlag, men stort sett greit for litt småløping. God sti ned bratta fra Litledalen
Vardhaugen/Silsetfjellet
- Date:
- 10.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Duration:
- 0:57h
- Distance:
- 5.4km
Dagens ryddetokt i Eide ble avsluttet på «byfjellet» bak Eide sentrum. Greide å holde et noenlunde jevnt tempo, selv om beina ikke var allverden etter Hysåsen , Stokknoken og Seterfjellet og turene de to foregående dagene. Også her fin sti hele veien og en del folk på tur. Generelt mange fine småtopper i Eide og Fræna.
Seterfjellet
- Date:
- 10.06.2019
- Characteristic:
- Hillwalk
- Distance:
- 3.6km
Etter turene til Hysåsen og Stokknoken var det greit med en kort og rolig tur før Vardhaugen/Silsetfjellet . Fin sti hele veien og mye folk i fjellet.
Stokknoken
- Date:
- 10.06.2019
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 9.1km
Lyngstadfjellet
- Date:
- 09.06.2019
- Characteristic:
- Jogging
- Distance:
- 2.8km
Dagens siste stopp på vei til Frei, etter Klempertåsen , Gulberget og Bollen .
Litt utydelig sti første par hundre meter. Deretter fint til topps.