Archive - Date

Archive - Activity

Collected lists

Storpurka fra Håkodalshytta

Date:
05.08.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
3.3km

Kveldstur etter Raudbergshytta til Håkodalshytta + litt småpjask .

Map    

Raudbergshytta til Håkodalshytta + litt småpjask

Date:
05.08.2021
Distance:
23.7km

Dag 2 av fisketur med Sjur og Stig. Dagen før hadde vi gått opp til Raubergshytta og fisket på vannet nord for hytta med bra hell. Planen for dagen var å gå videre til Håkodalshytta og fiske litt på veien. Jeg valgte å benytte anledningen til å rydde litt i samlelista rundt hytta i stedet for å følge Håkodalen korteste vei. Jogget først en grei runde før jeg plukke opp storsekken og peilet meg inn i retning Langranden. Da jeg kom ned i Håkodalen satte det i et voldsomt regnvær som ble fulgt opp med kraftig tordenvær. Nokså utrivelig ettersom jeg befant meg i åpent landskap med et stykke til nærmeste ly (hørte det freste og knitret lovlig nært ved en anledning…). Ankom Håkodalshytta to minutter etter Stig og Sjur som hadde søkt ly under jervenduken mens uværet stod >>>

Map    

Kårvatn

Date:
30.07.2021
Distance:
29.7km

En helt grei runde over en del karakterløse Trollheimsfjell. Ok sti og fint opp langs Neåa. Deretter offtrail helt til Kvennjulfjellet. Skodda kom allerede på første topp og var grauttjukk fra Skardnebba, noe som resulterte i en del mindre orienteringskrøll. Så ut som det kunne være en del fine fiskevann i området. Rakk akkurat ned til det ble bekmørkt og siste ferja fra Kvanne med ett sekunds margin.

Map    

Jarpehaugen

Date:
28.07.2021
Characteristic:
Jogging
Distance:
4.3km

Joggetur med Ylva på vei hjem fra Surnadalen.

Map    

Daurmålhaugen og Bølia

Date:
27.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
11.7km

Grei runde. Ingen sti mellom setra og Daurmålhaugen og heller ikke på ruta jeg valgte fra Bølia tilbake til setra. Mye molte!

Map    

Vindøldalen - Bollen

Date:
27.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
8.6km

Familietur til Bollen. Snorre syntes det var artig med kloppa sti og gikk de første 1,5 km og 150 høydemeterne selv.

Map    

Gardfjellet og Kufjellet

Date:
26.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
14.1km

Treningstur på vei hjem fra Trondheim. Fin sti til Gardfjellet og svak sti et stykke videre. Prøvde å spare litt høydemeter på returen, men anbefaler å heller gå samme vei tilbake via Gardfjellet da det ble en del fuktig myr nede i dalen. Gråsjøen var for øvrig ekstremt nedtappet.

Map    

Rundtur vest for Stordalen (Aursjøhytta-Holbuvatnet)

Date:
22.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
36.4km

Halvlang runde med Øystein. Stort sett fint underlag og relativt lettgått. Litt dramatikk og en demper på idyllen at Øystein tråkka kraftig over på vei ned fra Ramnahøa. Fikk teipa han opp og utrusta han med er par paralgin forte og ibux før han halte-hinka seg 13,5 km tilbake til Holbuvatnet, mens jeg fullførte den planlagte runden. Så også i dag en stor reinsflokk (nord for Ytste Ramnåhøa) og en ensom sjel på vei ned fra Gråhøa pluss en god del rype. Frister med en fisketur oppover langs Stordalsvassdraget!

Map    

Svøubotn rundt fra Vangshaugen

Date:
16.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
31.2km

Kjapp kveldsrunde ifm. familietur på Vangshaugen. Nydelig sti innover Svøubotn og lettgått underlag over Storhøin til Seterfjellet. Småur over selve Seterfjellet før det ble fastere og nokså lettgått over Råstu og videre til Blåhøa.

Map    

Merafthaugen

Date:
14.07.2021
Characteristic:
Hillwalk
Distance:
9.9km

Map