Archive - Date
Archive - Geography
Collected lists
Skuibakken - Svartoråsen - Ringiåsen - Ramsås
- Date:
- 27.05.2023
- Distance:
- 12.2km
Starta med å gå opp unnarennet og opp i tårnet på Skuibakken. Her var det mange NM fram til 1991 og World Cup i 1981 og 83. Bakkerekorden er 122 meter. Fikk i gang pumpa. Fin utsikt her.
Videre over Svartoråsen, kryssa skiløypa ved Jordbru og så over Ringiåsen. Fine store stier.
Litt mindre sti tilbake til lysløypa. Så bratt opp til Ramsås. Kjempeutsikt fra flere utsiktspunkter.
Aboråsen
- Date:
- 07.01.2023
- Distance:
- 7.5km
Måtte prøve en rando-tur etter all nysnøen :) I morgen skal det regne :(
Opp Krokkleiva gikk jeg i sporet etter noen akebrett. Så var det blytungt i løssnøen opp til Aborås. Ned igjen fulgte jeg langrennsløypa til Kleivstua og så ned Kleiva i akesporene. Fin start på rando-sesongen. Håper det blir mer :)
Eidvasskollen og Tungehøgda
- Date:
- 30.10.2022
- Distance:
- 21.7km
Nytt framstøt på Ringerike-lista i dag. Kjørte til Åmot i Strømsoddbygda og tok sykkelen fatt. Det var tunge stigninger opp til Eidvatnet på 590 moh. Så var det apostlenes hester opp til Eidvasskollen. Fint terreng her oppe med åpen furuskog og blåbærlyng :) Kjempefin utsikt fra toppen, blant annet til Bukollen.
Følte at jeg hadde mer inne og tok sikte på Tungehøgda. Det bar ned og deretter opp igjen. Tok med sykkelen opp til veidele mot Øvre Tunga. Bratt til topps. Ikke så fint her som på Eidvasskollen.
Blekketjernshøgda
- Date:
- 15.10.2022
- Distance:
- 8.9km
Tur nr 2 i dag og den andre klatreetappen på sykkel. Tenkte jeg skulle klare å sykle hele etappen uten å gange, med det gikk ikke :(
Nittedal
- Date:
- 15.10.2022
- Distance:
- 7.8km
Kjørte en tur til kjente trakter i Nittedal for å plukke et par kommunetopper. Det ble to turer. Den første gikk til Prekestolen i Gjerdrum med en sving oppom Holterkollen på turen tilbake. Brukte sykkel til enden av veien. Tunge motbakker, måtte gå ganske mye :)
Det er dårlig med stier over til Prekestolen og litt bratt ned og opp.
Jeg har vært på Holterkollen for mange år siden og fint med et gjensyn.
Slottet
- Date:
- 11.09.2022
- Distance:
- 33.9km
Sykkeltur fra Damtjern for å bestige og rydde et trigpunkt, Slottet.
Det ble gåtur fra veien ved Langlivatnet. Prøvde å følge et "Stravaspor" oppover, men det forsvant for meg. Tipper at det var en del som gikk her når Slottet var kjentmannspost. Litt bratt noen steder, men ingen problemer.
Lommedalen
- Date:
- 03.09.2022
- Distance:
- 26.8km
Sykkeltur fra By i Lommedalen for å plukke et par Hole-topper med pf 50. Dette var faktisk de 2 siste på min liste :) Det ble også noen andre avstikkere til ikke-topper.
Trivelig terreng oppe ved Soterudleiken med åpen skog.
Såta
- Date:
- 28.08.2022
- Duration:
- 3:46h
- Distance:
- 12.9km
Ny tur til Såta for å rydde trigpunktet for metall og plast. Tok sykkel oppover denne gangen, det var tungt så de bratteste kneikene ble tatt gående. Sykla også bort til Godthåp på en veg som er så ny at den ikke står på kartet.
