Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Sæteråsen

Date:
14.11.2021
Distance:
6.5km

Map    

Maridalen

Date:
13.11.2021
Distance:
15.3km

Map    

Lokkeråsen

Date:
06.11.2021
Distance:
11.7km

Map    

Karteråsen

Date:
30.10.2021
Distance:
2.0km

Kjapp tur etter Fjøsvikfjellet. Bomvei, kr 43 med Vipps.

Map    

Fjøsvikfjellet

Date:
30.10.2021
Distance:
8.0km

Grei parkering ved E16 og her er det låst bom. De første hundremeterne følger den nedlagte Sperillbanen. Værmeldingen tydet på bedre vær utover dagen, men tåka lå fortsatt tjukk når jeg kom på toppen. Overraskende var det hogstfelt helt opp på toppryggen.

Map    

Mørkreiåsen

Date:
23.10.2021
Distance:
39.9km

Sykkel- og gåtur(er) fra Damtjern. Jeg skulle rydde 3 trigpunkter for jern og plast (dugnad) og samtidig plukke noen topper.

Map     2 comments

Ramberget

Date:
16.10.2021
Distance:
17.1km

Kartverket har nå startet en dugnad: Rydding av trig-punkter. Det viktigste er å fjerne metall som kan være farlig for dyr. Det kan være ståltråd eller flatt-stål som stikker opp fra fjellet. Sentrumsbolten skal så klart stå igjen. Foreløpig er det 10 pilot-kommuner, Ringerike er en av disse og det er Ringerike o-lag som utfører dugnaden her. Derfor tok jeg turen til 2 trigpunkter hvorav det ene er et Peakbook-punkt på Ringerike-lista. Ramberget er en middels koloss på vestsiden av Sperillen med et imponerende stup mot sør. Jeg kjørte til Øya like nord for Elsrud og tok sykkelen fatt. Det er en bom etter krysset mot Simensrud, men denne var åpen. Gåetappen startet nord for Skalerudvatnet, men stien var gjenvokst. Ikke så fint nederst, men på topp-platået er det fin og åpen >>>

Map    

Tjeldbergtinden

Date:
19.09.2021
Duration:
3:02h
Distance:
9.9km

Fellestur med guide. Turen gikk til østtoppen, men vi fikk lov til å ta en tur på egenhånd til hovedtoppen :)

Map    

Fløya

Date:
18.09.2021
Duration:
3:13h
Distance:
8.6km

Firmatur til Svolvær :) Vi var heldige med været, men synd at det ikke ble mer tid til fjelltur.

Map    

Korpåsen og Neverkollen

Date:
04.09.2021
Distance:
22.0km

Sykkeltur fra Glitrebommen med 2 avstikkere. Syklet først til Damhagan. Hadde tenkt å gå gjennom tunet og runde opp til toppen. Men det var folk der og jeg dro rett opp i stedet. Litt bratt, men ikke dramatisk. Syklet videre og tok stien som går til Knausen. Prøvde under tvil en sti som tok av litt for tidlig. Det var et dårlig valg og det ble noe krattgåing før jeg kom inn i åpnere terreng. Fint terreng rundt toppen av Neverkollen. Det er to like høye topper med 200 meter i mellom.

Map