Archive - Date

Archive - Geography

Collected lists

Forollhogna

Date:
24.07.2025
Distance:
15.2km

Stortopp på grensen mellom Trøndelag og Østlandet. Forollhogna er med på mange lister. Det var nok en varm dag fjellet, men veldig fint å gå over tregrensen. Tørr sti og en liten trekk i lufta. På toppen er det veldig vidt utsyn (høy sekundærfaktor), men denne dagen var det ganske disig.

Map    

Formokampen

Date:
23.07.2025
Distance:
17.3km

Jeg hadde ikke vært på Høvringen før, så det var spennende å komme opp hit og se Rondane fra denne kanten. Fin runde fra Puttenvegen parkering. Det var en varm dag og jeg skulle hatt med mer drikke.

Map    

Måsårandin

Date:
22.07.2025
Distance:
7.6km

Måsårandin. Overraskende fin topp når man har kommet over tregrensen. Ca 1 km med bilveg opp til Gryttingsætra. Jeg kunne ha kjørt opp for kjettingen var nede. Deretter 1 km med traktorveg. Resten sti og terreng til toppen.

Map    

Trettehøgda

Date:
21.07.2025
Distance:
4.9km

Var på tur opp vestre Gausdal (som jeg ofte er) og benyttet sjansen til en tur på Trettehøgda. Det er ikke en spesielt fin topp, men den må på plass for å fullføre Gausdal-lista :) Jeg kunne ha kjørt opp til veikrysset og faktisk nesten til enden av sideveien, men det var ikke langt å gå. Det var mye hogstfelt i området.

Map    

Store Kvia

Date:
16.07.2025
Distance:
11.5km

Varmt i Fåvang-fjellet. En fin dag for å gå på et førsteordenspunkt :)

Map